Blog - články o seznamování


Přidáváme zajímavosti o seznamování i reporty z akcí, které pořádáme, abychom vám přiblížili, jak to u nás chodí.

Randění pro introverty: 4 tipy, jak zvládnout první rande

Zatím co extroverti seznamování s novými lidmi nadšeně vyhledávají a cítí se při konverzaci jako ryba ve vodě, pro introverty může znamenat velký stres či nepohodu. Zjistěte, jak na randění a seznamování, pokud není navazování nových známostí vaší silnou stránkou.
Před 7 dny

Proč (ne)vstupovat do manželství?

Důvody, proč lidé vstupují do manželství, se za posledních několik desetiletí podstatně změnily. Zatím co dříve byl hlavní motivací sex a založení rodiny, dnes převažují spíše jiné důvody. Očekávání ženicha a nevěsty mohou být různá – a to může být jeden z hlavních důvodů, proč téměř 50 % manželství v České republice končí rozvodem. Pokud přemýšlíte, jestli je pro vás manželství ta správná instituce, čtěte dále.
Před 15 dny

Randění pro single rodiče: Kde najít čas a energii?

Seznamování a randění je poměrně náročná disciplína, a ještě o stupínek náročnější, pokud jste single rodiče. Péče o děti pohltí spoustu času a energie. Najít si v každodenním maratonu chvilku času pro sebe a své potřeby může být složité. Když navíc nemáte pro děti hlídání, seznamování může být opravdu oříšek. Randění s dětmi nebude tak jednoduché, jako když jste byli sami, ale vyplatí se. Jen musíte vědět, jak na to. Zjistěte, jak najít čas a energii na seznamování, i když máte děti.
Před 29 dny

Jak poznat, že to mezi námi jiskří?

Jak poznám, že to mezi námi jiskří? Tuto otázku si po prvním rande klade snad každý.  Vztah bez jiskření a vzájemné přitažlivosti je jako dort bez šlehačky. Když ve vztahu nefunguje chemie, můžete si rozumět, ale váš vztah bude spíše připomínat kamarádství než plnohodnotný partnerský vztah. Zjistěte, jaké signály vám napoví, jestli je přitažlivost vzájemná, a jak poznat náklonnost.
15. květen 2024

Komplimenty, se kterými zabodujete

Milá pochvala či kompliment dokáže prolomit ledy a utužit vztahy, a to jak osobní, tak i pracovní. Pár milých slov zlepší den, vzbudí sympatie a otevře dveře další konverzaci. Někdy vás však komplimenty, ač dobře míněné, mohou dostat do trapné situace. Slova, která by potěšila vás, mohou být naopak vašemu protějšku nepříjemná. Některé komplimenty mohou navíc vyznít v určitých situacích nevhodně. Zjistěte, jak správně lichotit muži a jak ženě.
13. květen 2024

Nový vztah: Jak dlouho trvá zamilovanost?

Vztah prochází v průběhu let mnoha proměnami. Začátky nového vztahu bývají bouřlivé, vaši mysl doslova ochromí vášeň a zamilovanost. Toto období ovšem netrvá věčně. Pokud dvojice na vztahu nepracuje, vztah začíná uvadat, a to jak partnerský, tak milenecký. Jak dlouho trvá zamilovanost? Jak vybudovat láskyplný vztah, který zůstane pevný, i když zamilovanost odvane vítr?
21. dubna 2024

Flirtování po sms: Jak začít konverzaci a jak flirtovat s mužem nebo se ženou?

Jiskří to mezi vámi, v ruce máte telefonní kontakt a přemýšlíte, jak navázat kontakt a začít konverzaci? Flirtování po sms může být zábava, ale i pořádný průšvih, pokud jste vy nebo vaše vysněná polovička ve vztahu. Jestli jste oba single, odhoďte stud stranou a udělejte první krok. Poradíme vám, jak flirtovat s mužem nebo ženou po sms i jak se vyhnout přešlapům.
4. dubna 2024

Kam vyrazit na druhé a třetí rande?

Seznámili jste se na našem speed datingu? Máte v ruce kontakt, nebo dokonce více kontaktů, a nevíte, jak s nimi naložit? První rande jsme zařídili za vás, další schůzka bude už ve vaší režii. Hlavou se vám možná honí spousta otázek… Kdo zve na druhé rande? Kam vyrazit? Jak se vyhnout faux pas? Přečtěte si, jak naplánovat báječné druhé a třetí rande a jak se vyhnout zbytečným přešlapům.
4. dubna 2024

Jsou placené seznamky zárukou bezpečného seznámení?

Seznamování se v moderním světě přesouvá do virtuálního světa. Přes velkou popularitu má využívání služeb online seznamek svá rizika, o kterých kolují mnohdy až hororové příběhy. Mohou vás před potenciálním nebezpečím online seznamování zachránit placené seznamky? Zjistěte, na co se připravit, pokud chcete vyzkoušet seznámení po internetu.
22. března 2024

Proč muže (ne)přitahují chytré ženy?

Moderní společnost považuje inteligenci a vzdělání za atraktivní. Přesto se tyto atributy mohou stát bariérou, která mužům brání vytvářet harmonické a pevné vztahy s inteligentními a nezávislými ženami. Proč tomu tak je? Co se mužům líbí na ženách a proč muže (ne)přitahují chytré ženy?
16. března 2024