Blog - články o seznamování


Přidáváme zajímavosti o seznamování i reporty z akcí, které pořádáme, abychom vám přiblížili, jak to u nás chodí.

Jak vybrat kytku na první rande nebo pro muže?

Květina je milým gestem, které potěší, pokud ji darujete s láskou a ohledem na danou příležitost a situaci. Zjistěte, jakou květinu darovat při různých příležitostech – ať už se chystáte na první rande, oslavu narozenin, výročí nebo třeba promoci. Naučíme vás rozeznávat význam počtu květin, abyste se vyhnuli nechtěným asociacím a trapasům. A v neposlední řadě vám prozradíme, jak je to s kyticí pro muže k narozeninám a jiným významným příležitostem.
Před 27 minutami

Láska a vztahy na pracovišti

V práci trávíme podstatnou část svého života, a tak není divu, když pracovní vztahy vyústí v lásku a vztah. Pokud navíc přicházíte domů pozdě a na koníčky nebo zábavu nemáte moc času, může být hledání vhodného protějšku mimo práci složité. Navázat vztah na pracovišti je jednodušší, než oslovit neznámého člověka na ulici nebo v baru. Navíc je snazší najít společnou řeč a témata k hovoru. Opravdu je nutné řídit se pořekadlem: co je v domě není pro mě?
Před 6 dny

Psychické a citové vydírání ve vztahu

Citové vydírání je agresivní formou manipulace. O to zákeřnější je, že přichází nejčastěji od našich nejbližších. Cílem citového a psychického vydírání je působit na naše emoce. Citový vyděrač nás chce zasáhnout na zranitelném místě a prosadit stůj co stůj své zájmy. Jak se citovému vydírání ve vztahu bránit?
Před 9 dny

Co cítí muž k milence? 4 emoce, které muže táhnou k milenkám.

Silná fyzická přitažlivost, touha po dobrodružství, ego nebo láska? Co cítí muž k milence? Může přerůst milenecký románek ve vážný vztah? Přečtěte si, jak to muži ve vztahu k milenkám mají a jaká jsou znamení, že se do vás zamiloval.
Před 9 dny

5 nejčastějších způsobů, jak muži testují ženy

I muži bývají při výběru partnerky velice nároční. Pokud se máte stát jeho vyvolenou, možná budete muset obstát v jeho rafinovaných zkouškách. Jak muži testují ženy, aby si ověřili, že má smysl investovat do vztahu? Zjistěte, jaké zkoušky na vás mohou čekat, ještě než vyrazíte na rande.
Před 26 dny

Nefunkční vztah: Jak poznat, že je váš vztah mrtvý?

Když opadne počáteční zamilovanost a spadnou růžové brýle, začínáme si všímat více nedostatků naší polovičky. Vztah se zároveň dostává do zajetých kolejí. Zažívat můžeme pocity vzájemného neporozumění, konfliktní situace nebo častější výměny názorů. Názorové střety jsou součástí každého vztahu. Láska, úcta a respekt by ze vztahu ovšem nikdy vyprchat neměli. Jak poznáte, že je váš vztah mrtvý a nemá už žádnou budoucnost?
18. ledna 2024

Chci dítě! Kde najít muže pro založení rodiny?

Chtějí dítě, ale jsou single. Anebo partnera mají, ale v otázce založení rodiny se názorově neshodnou. Žen, které touží po dítěti, ale nemají po svém boku vhodného partnera, přibývá. Kde najít muže, se kterým budete v otázce rodičovství na jedné vlně? 
16. ledna 2024

Proč (ne)dělat kompromisy ve vztahu?

Říká se, že vztah je o kompromisech. Dlouhodobé vztahy se opravdu bez drobných ústupků a hledání schůdných řešení neobejdou. Kdy jsou kompromisy ještě součástí zdravého vztahu, a kdy už se pohybujete za hranou? Zjistěte, v jakých situacích je dobré stát si za svým a neustupovat ze svých pozic.
7. ledna 2024

Po čem ženy touží: Co chtějí ženy od muže a jak si vybírají partnera?

Říká se, že ženy nevědí, co chtějí. Pochopit ženské touhy a přání je pro muže občas složité. Ženská mysl je pro muže jako skleněné bludiště bez vchodu – zvenčí mohou sledovat všechna zákoutí, ale dovnitř se nikdy nedostanou. Kolem výběru partnera navíc ve společnosti panuje mnoho zažitých mýtů – opravdu ale ženy touží po drsném alfa samci, zatím co hodní muži zůstávají na ocet? Dávají přednost majetku a penězům? Nebo je to ve skutečnosti jinak? Po čem ženy opravdu touží a jak si vybírají partnera?
21. prosince 2023

5 rad, jak udržet vztah na dálku pevný a láskyplný

Každodenní stesk, pocit osamění a nulový fyzický kontakt… To vše prověří váš vztah i vaši lásku. Jak dlouho vydrží vztah na dálku, než se partneři odcizí? Má vůbec šanci na přežití? Známé rčení říká: kde je vůle, je i cesta. Zjistěte, jak udržet vztah na dálku pevný a intimní, i když vás dělí stovky, nebo dokonce tisíce kilometrů.
16. prosince 2023