Blog - články o seznamování


Přidáváme zajímavosti o seznamování i reporty z akcí, které pořádáme, abychom vám přiblížili, jak to u nás chodí.

Emoční inteligence a nedostatek empatie: Jak ovlivňuje partnerské vztahy?

Schopnost vyjadřovat emoce a porozumět emocím druhých má významný vliv na kvalitu našich vztahů.Cítit partnerovu podporu, lásku a porozumění je velice důležité. Co když tento aspekt ve vašem vztahu chybí? Na vině může být nízká emoční inteligence a nedostatek empatie.
Před 9 dny

Řeč těla: Jak poznáte že se mu (jí) líbíte?

Řeč těla vám mnohdy prozradí více než tisíc slov. Slova mohou být někdy zavádějící, zato řeč těla bývá spolehlivým zdrojem informací o našich emocích, úmyslech a postojích. Jak můžete z gest, pohledů, výrazu tváře a neverbální komunikace poznat, co si váš protějšek myslí a jestli se mu (jí) líbíte? Prozradíme vám, jak číst řeč těla.
Před 11 dny

7 tipů, jak zvládnout hádky a zlepšit komunikaci ve vztahu

Hádky jsou přirozenou součástí každého partnerského vztahu. Problém nastává, když se stanou takřka denním chlebem a postupně ničí láskyplné pouto a důvěru mezi partnery. Naučte se s konflikty ve vztahu pracovat a zjistěte, jak vás hádky mohou posunout dál. Přečtěte si základní pravidla efektnivní kominikace ve vztahu a postupte na vyšší metu.
Před 22 dny

Manipulátor ve vztahu: Jak poznat manipulátora a jak se bránit manipulaci?

Základem zdravého vztahu je důvěra, vzájemný respekt a podpora. Ve vztahu s manipulátorem tyto důležité aspekty chybí. Manipulátor útočí na pocity, myšlení, chování i sebevědomí svého protějšku, aby dosáhl svých cílů. Prozradíme vám, co je to manipulace, jak poznat typické znaky manipulace ve vztahu, a poradíme, jak se bránit manipulaci.
1. července 2023

Seznámení a vztah se starším mužem či ženou? Ano, ale…

V moderním světě potkáváme stále častěji páry s větším věkovým rozdílem. Vztah se starším mužem či ženou může být krásný a naplněný. Přináší řadu benefitů, zároveň ale bude plný výzev a možná i předsudků okolí. Zjistěte, co vás ve vztahu se starším partnerem čeká a na co byste se měli připravit.
22. června 2023

Seznamka ve Žlutých lázních formou speed datingu

Žluté lázně jsou oblíbeným místem, kde se seznámit. Alespoň u nás to tak opravdu je. Zájem o seznámení na čerstvém vzduchu v prostředí zeleně a Vltavy, jako nabízí toto místo, je skutečně velký. Přichází-li někdo na náš večer poprvé, cítí značnou svobodu a prostor, který mu prostředí poskytuje. Nervozita je tudíž hned ta tam. A v neposlední řadě se po organizované části nabízí hned několik možností, které se dají využít třeba hned s tím, koho právě poznáte a je vám sympatický.
27. květen 2023

Miluji tě: 4 seriózní tipy, jak na vyznání lásky

Miluji tě. Jsi pro mě vším. To jsou ta nejkrásnější slova, kterými můžete vyjádřit svou lásku. Obvykle však není jednoduché druhému napoprvé otevřeně říct, co k němu cítíte. Nejste si jistí, jak vyznat lásku osobě, kterou milujete? Obáváte se odmítavé reakce nebo máte strach, že vám dojdou slova? Přečtěte si 4 tipy na romantické vyznání lásky a načerpejte inspiraci, jak říct miluji tě.
18. květen 2023

První rande: Kam jít, o čem si povídat a co podniknout?

První rande je nazapomenutelné, nádherné a plné vzrušujícího očekávaní. Budeme si rozumět? Budu se jí nebo jemu líbit? O čem si povídat? Kam jít na rande? A co polibek na prvním rande? Pokud vám na muži či ženě opravdu záleží, nejspíš máte obavy, abyste něco nepokazili. Přečtěte si originální tipy na rande, které vám vytrhnou trn z paty.
11. květen 2023

Jak odejít ze vztahu a jak se vyrovnat s rozchodem?

Špatný rozchod nás může poznamenat na hodně dlouhou dobu. Pokud chcete odejít ze vztahu, snažte se napáchat co nejméně škod. Hádky, vzájemné obviňování, kritika, pomluvy, dávání falešných nadějí a slibů… Tomu všemu byste se při ukončení vztahu nebo rozvodu manželství měli vyvarovat. Jak se rozejít důstojně a jak přežít rozchod s milovanou bytostí?
8. květen 2023

Jak poznat, že je to ten pravý a že mě miluje?

Potkaly jste báječného muže a hlavou vám víří spousta nezodpovězených otázek: „Líbím se mu? Je to ten pravý muž pro mě? Jak poznám, že mě miluje?” Existuje několik signálů, jak poznat, že je to ten pravý a že má o vás zájem. Přečtěte si, jaké signály prozradí zamilovaného muže.
4. květen 2023