Rady a tipy na seznámení

Psychické a citové vydírání ve vztahu

Citové vydírání je agresivní formou manipulace. O to zákeřnější je, že přichází nejčastěji od našich nejbližších. Cílem citového a psychického vydírání je působit na naše emoce. Citový vyděrač nás chce zasáhnout na zranitelném místě a prosadit stůj co stůj své zájmy. Jak se citovému vydírání ve vztahu bránit?
Před 9 dny

Co cítí muž k milence? 4 emoce, které muže táhnou k milenkám.

Silná fyzická přitažlivost, touha po dobrodružství, ego nebo láska? Co cítí muž k milence? Může přerůst milenecký románek ve vážný vztah? Přečtěte si, jak to muži ve vztahu k milenkám mají a jaká jsou znamení, že se do vás zamiloval.
Před 9 dny

5 nejčastějších způsobů, jak muži testují ženy

I muži bývají při výběru partnerky velice nároční. Pokud se máte stát jeho vyvolenou, možná budete muset obstát v jeho rafinovaných zkouškách. Jak muži testují ženy, aby si ověřili, že má smysl investovat do vztahu? Zjistěte, jaké zkoušky na vás mohou čekat, ještě než vyrazíte na rande.
Před 26 dny

Nefunkční vztah: Jak poznat, že je váš vztah mrtvý?

Když opadne počáteční zamilovanost a spadnou růžové brýle, začínáme si všímat více nedostatků naší polovičky. Vztah se zároveň dostává do zajetých kolejí. Zažívat můžeme pocity vzájemného neporozumění, konfliktní situace nebo častější výměny názorů. Názorové střety jsou součástí každého vztahu. Láska, úcta a respekt by ze vztahu ovšem nikdy vyprchat neměli. Jak poznáte, že je váš vztah mrtvý a nemá už žádnou budoucnost?
18. ledna 2024

Proč (ne)dělat kompromisy ve vztahu?

Říká se, že vztah je o kompromisech. Dlouhodobé vztahy se opravdu bez drobných ústupků a hledání schůdných řešení neobejdou. Kdy jsou kompromisy ještě součástí zdravého vztahu, a kdy už se pohybujete za hranou? Zjistěte, v jakých situacích je dobré stát si za svým a neustupovat ze svých pozic.
7. ledna 2024

Po čem ženy touží: Co chtějí ženy od muže a jak si vybírají partnera?

Říká se, že ženy nevědí, co chtějí. Pochopit ženské touhy a přání je pro muže občas složité. Ženská mysl je pro muže jako skleněné bludiště bez vchodu – zvenčí mohou sledovat všechna zákoutí, ale dovnitř se nikdy nedostanou. Kolem výběru partnera navíc ve společnosti panuje mnoho zažitých mýtů – opravdu ale ženy touží po drsném alfa samci, zatím co hodní muži zůstávají na ocet? Dávají přednost majetku a penězům? Nebo je to ve skutečnosti jinak? Po čem ženy opravdu touží a jak si vybírají partnera?
21. prosince 2023

5 rad, jak udržet vztah na dálku pevný a láskyplný

Každodenní stesk, pocit osamění a nulový fyzický kontakt… To vše prověří váš vztah i vaši lásku. Jak dlouho vydrží vztah na dálku, než se partneři odcizí? Má vůbec šanci na přežití? Známé rčení říká: kde je vůle, je i cesta. Zjistěte, jak udržet vztah na dálku pevný a intimní, i když vás dělí stovky, nebo dokonce tisíce kilometrů.
16. prosince 2023

Závislost na partnerovi: Jak se zbavit toxického pouta a uzdravit vztah?

Láska jde ruku v ruce s touhou být milovanému protějšku stále nablízku. A tak se snadno může stát, že v zamilovanosti zapomenete sami na sebe. Upozadíte své zájmy i přátele a svůj život podřídíte přáním partnera či partnerky. Tím vším ztrácíte své vlastní já a navíc si zaděláváte na vztahové potíže – obzvlášť pokud od svého protějšku očekáváte totéž. Kde je žárlivost, výčitky, hádky a citové vydírání, tam se pomalu vytrácí láska. Jak se zbavit nezdravé závislosti na partnerovi? 
4. prosince 2023

6 rad, jak překonat krizi středního věku

I když už možná máte vše, o čem jste snili – rozjetou kariéru, děti, slušné úspory, procestovali jste půlku světa – uvnitř vás můžou sžírat pochybnosti, jestli jste v životě nepromeškali něco důležitého. Vtíravé myšlenky mohou snadno přerůst v depresi nebo pocit vyhoření. Krize středního věku bývá složitým obdobím. I přesto může být krize skvělou příležitostí k objevení sebe sama, porozumění svému vnitřnímu já, novým začátkům a životnímu naplnění. Jak poznat začínající krizi? Jak zatočit s depresí a vytěžit z náročného období maximum?
30. listopadu 2023

Ideální partner: 7 vlastností, které prozradí, že randíte s tím pravým

Existuje ideální partner, nebo je hledání pana Božského pouhou chimérou a honbou za větrem? I když se představy o ideálním muži u každé ženy mírně liší, přesto můžeme najít několik společných rysů, které prozradí, že máte tu čest s báječným parťákem pro život. Jak vypadá ideální partner, jaké má vlastnosti a jak se chová ve vztahu? Prozradíme také tip, kde najít ideálního partnera pro vážný vztah.
9. listopadu 2023