Láska a vztahy

Emoční inteligence a nedostatek empatie: Jak ovlivňuje partnerské vztahy?

Schopnost vyjadřovat emoce a porozumět emocím druhých má významný vliv na kvalitu našich vztahů.Cítit partnerovu podporu, lásku a porozumění je velice důležité. Co když tento aspekt ve vašem vztahu chybí? Na vině může být nízká emoční inteligence a nedostatek empatie.
Před 13 dny

7 tipů, jak zvládnout hádky a zlepšit komunikaci ve vztahu

Hádky jsou přirozenou součástí každého partnerského vztahu. Problém nastává, když se stanou takřka denním chlebem a postupně ničí láskyplné pouto a důvěru mezi partnery. Naučte se s konflikty ve vztahu pracovat a zjistěte, jak vás hádky mohou posunout dál. Přečtěte si základní pravidla efektnivní kominikace ve vztahu a postupte na vyšší metu.
Před 26 dny

Manipulátor ve vztahu: Jak poznat manipulátora a jak se bránit manipulaci?

Základem zdravého vztahu je důvěra, vzájemný respekt a podpora. Ve vztahu s manipulátorem tyto důležité aspekty chybí. Manipulátor útočí na pocity, myšlení, chování i sebevědomí svého protějšku, aby dosáhl svých cílů. Prozradíme vám, co je to manipulace, jak poznat typické znaky manipulace ve vztahu, a poradíme, jak se bránit manipulaci.
1. července 2023

Seznámení a vztah se starším mužem či ženou? Ano, ale…

V moderním světě potkáváme stále častěji páry s větším věkovým rozdílem. Vztah se starším mužem či ženou může být krásný a naplněný. Přináší řadu benefitů, zároveň ale bude plný výzev a možná i předsudků okolí. Zjistěte, co vás ve vztahu se starším partnerem čeká a na co byste se měli připravit.
22. června 2023

První rande: Kam jít, o čem si povídat a co podniknout?

První rande je nazapomenutelné, nádherné a plné vzrušujícího očekávaní. Budeme si rozumět? Budu se jí nebo jemu líbit? O čem si povídat? Kam jít na rande? A co polibek na prvním rande? Pokud vám na muži či ženě opravdu záleží, nejspíš máte obavy, abyste něco nepokazili. Přečtěte si originální tipy na rande, které vám vytrhnou trn z paty.
11. květen 2023

Jak odejít ze vztahu a jak se vyrovnat s rozchodem?

Špatný rozchod nás může poznamenat na hodně dlouhou dobu. Pokud chcete odejít ze vztahu, snažte se napáchat co nejméně škod. Hádky, vzájemné obviňování, kritika, pomluvy, dávání falešných nadějí a slibů… Tomu všemu byste se při ukončení vztahu nebo rozvodu manželství měli vyvarovat. Jak se rozejít důstojně a jak přežít rozchod s milovanou bytostí?
8. květen 2023

Jak poznat, že je to ten pravý a že mě miluje?

Potkaly jste báječného muže a hlavou vám víří spousta nezodpovězených otázek: „Líbím se mu? Je to ten pravý muž pro mě? Jak poznám, že mě miluje?” Existuje několik signálů, jak poznat, že je to ten pravý a že má o vás zájem. Přečtěte si, jaké signály prozradí zamilovaného muže.
4. květen 2023

Polyamorie: Nevěra nebo novodobý otevřený vztah?

Zatím co některé páry vyznávají ryze monogamní vztahy, pro jiné je cestou ke spokojenosti vztah se dvěmi či více partnery najednou. Polyamorie je v Česku poměrně nové a kontroverzní téma, které budí silné vášně a emoce. Jedni polyamorii považují za nevěru, druzí za novodobý model partnerských vztahů. Jaké výhody a nevýhody pro vás může mít otevřený vztah s více partnery?
12. dubna 2023

Tinder seznamka: Ano či ne?

Až 45 % nových partnerských vztahů vzniká podle průzkumů v Česku online. A proto není divu, že seznamovací aplikace využívá okolo 59 % Čechů. Nejznámější a nejoblíbenější je Tinder seznamka. Na Tinderu vznikají známosti na jednu noc, nová přátelství, ale i vážné vztahy. Je však Tinder dobrou volbou, pokud hledáte především vážné seznámení?
16. března 2023

Ztráta libida: Nechuť k sexu nemusí znamenat konec vztahu.

Občasný útlum sexuální touhy není ničím neobvyklým. Problém nastává v případě, kdy jde o dlouhodobý stav, který negativně ovlivňuje vaše partnerské vztahy. Zjišťujete, že vaše polovička nemá na milování ani pomyšlení? Anebo jste to vy, koho přepadla nechuť k sexu? Ztráta libida trápí nejen ženy, ale také muže. Spokojený sexuální život je přitom základem zdravého partnerského vztahu. Dlouhodobá frustrace v sexuální oblasti a nedostatek sexu vede mnohdy k odcizení mezi partnery, častějším hádkám nebo dokonce k depresím. Co když ale jeden z páru nemá chuť na sex? Existuje způsob, jak obnovit chuť k sexu?
9. března 2023