Láska a vztahy

Randění pro single rodiče: Kde najít čas a energii?

Seznamování a randění je poměrně náročná disciplína, a ještě o stupínek náročnější, pokud jste single rodiče. Péče o děti pohltí spoustu času a energie. Najít si v každodenním maratonu chvilku času pro sebe a své potřeby může být složité. Když navíc nemáte pro děti hlídání, seznamování může být opravdu oříšek. Randění s dětmi nebude tak jednoduché, jako když jste byli sami, ale vyplatí se. Jen musíte vědět, jak na to. Zjistěte, jak najít čas a energii na seznamování, i když máte děti.
Před 2 dny

Nový vztah: Jak dlouho trvá zamilovanost?

Vztah prochází v průběhu let mnoha proměnami. Začátky nového vztahu bývají bouřlivé, vaši mysl doslova ochromí vášeň a zamilovanost. Toto období ovšem netrvá věčně. Pokud dvojice na vztahu nepracuje, vztah začíná uvadat, a to jak partnerský, tak milenecký. Jak dlouho trvá zamilovanost? Jak vybudovat láskyplný vztah, který zůstane pevný, i když zamilovanost odvane vítr?
21. dubna 2024

Flirtování po sms: Jak začít konverzaci a jak flirtovat s mužem nebo se ženou?

Jiskří to mezi vámi, v ruce máte telefonní kontakt a přemýšlíte, jak navázat kontakt a začít konverzaci? Flirtování po sms může být zábava, ale i pořádný průšvih, pokud jste vy nebo vaše vysněná polovička ve vztahu. Jestli jste oba single, odhoďte stud stranou a udělejte první krok. Poradíme vám, jak flirtovat s mužem nebo ženou po sms i jak se vyhnout přešlapům.
4. dubna 2024

Láska a vztahy na pracovišti

V práci trávíme podstatnou část svého života, a tak není divu, když pracovní vztahy vyústí v lásku a vztah. Pokud navíc přicházíte domů pozdě a na koníčky nebo zábavu nemáte moc času, může být hledání vhodného protějšku mimo práci složité. Navázat vztah na pracovišti je jednodušší, než oslovit neznámého člověka na ulici nebo v baru. Navíc je snazší najít společnou řeč a témata k hovoru. Opravdu je nutné řídit se pořekadlem: co je v domě není pro mě?
15. února 2024

Chci dítě! Kde najít muže pro založení rodiny?

Chtějí dítě, ale jsou single. Anebo partnera mají, ale v otázce založení rodiny se názorově neshodnou. Žen, které touží po dítěti, ale nemají po svém boku vhodného partnera, přibývá. Kde najít muže, se kterým budete v otázce rodičovství na jedné vlně? 
16. ledna 2024

Nešťastná neopětovaná láska: Jak se odmilovat, když vaše city neopětuje?

Nemůžete spát, nemůžete jíst a na nic se soustředit. Vaše myšlenky směřují jen k jedné osobě – ta však vaše city neopětuje. Nešťastná láska bolí a mnohdy vám brání posunout se dál. Chlácholíte se falešnou nadějí, že se do vás časem přeci jen zamiluje? Nebo se držíte představy, že se s vaším ex nakonec dáte znovu dohromady?  Bráníte se zuby nehty jiným vztahům, zatímco prožíváte pocity samoty a úzkosti? Je čas jít v životě dál a minulost nechat minulostí. Jak se odmilovat, když prožíváte neopětovanou lásku?
11. prosince 2023

Rande po rozvodu

Rande po rozvodu: Jak se připravit na první schůzku a o čem si povídat? I když máte za sebou bolestivý rozvod, neuzavírejte se před dalšími vztahy. Láska, důvěra a intimita do života patří a jsou jeho nedílnou součástí, ať už je vám dvacet nebo sedmdesát. Randění po rozvodu může být ze začátku složité. Hlavou se vám možná honí spousta otázek a obav – o čem si povídat, jaké volit téma k diskuzi a co sex na prvním rande? Přečtěte si, jak se na rande připravit a vyšvihněte se zpátky do sedla. Bude to stát opravdu za to! 
30. října 2023

Alfa samec: Proč ženy přitahují dominantní chlapi?

Dominantní chlapi přitahují krásné ženy jako magnet. Od Indiana Jonese po Jamese Bonda byl alfa samec vykreslován jako dokonalý symbol mužské síly a úspěchu. Má zdánlivě vše, co by měl muž mít – sebevědomí, ambice, vnitřní sílu i vlastní názor. Žít s dominantním mužem ovšem není vždycky snadné. Na co se můžete ve vztahu s alfa samci těšit a co vás nejspíš vyděsí?
6. října 2023

Emoční inteligence a nedostatek empatie: Jak ovlivňuje partnerské vztahy?

Schopnost vyjadřovat emoce a porozumět emocím druhých má významný vliv na kvalitu našich vztahů.Cítit partnerovu podporu, lásku a porozumění je velice důležité. Co když tento aspekt ve vašem vztahu chybí? Na vině může být nízká emoční inteligence a nedostatek empatie.
21. září 2023

7 tipů, jak zvládnout hádky a zlepšit komunikaci ve vztahu

Hádky jsou přirozenou součástí každého partnerského vztahu. Problém nastává, když se stanou takřka denním chlebem a postupně ničí láskyplné pouto a důvěru mezi partnery. Naučte se s konflikty ve vztahu pracovat a zjistěte, jak vás hádky mohou posunout dál. Přečtěte si základní pravidla efektnivní kominikace ve vztahu a postupte na vyšší metu.
8. září 2023