Jak vybrat kytku na první rande nebo pro muže?

Rady a tipy na seznámení

Květina je milým gestem, které potěší, pokud ji darujete s láskou a ohledem na danou příležitost a situaci. Zjistěte, jakou květinu darovat při různých příležitostech – ať už se chystáte na první rande, oslavu narozenin, výročí nebo třeba promoci. Naučíme vás rozeznávat význam počtu květin, abyste se vyhnuli nechtěným asociacím a trapasům. A v neposlední řadě vám prozradíme, jak je to s kyticí pro muže k narozeninám a jiným významným příležitostem.

Květina na první rande

Krásné květině odolá jen málokterá žena. Na rande se hodí květina, která během večera nebude příliš překážet. Ideální volbou je malá vázaná kytice nebo třeba jedna růže. Tu si žena může pohodlně nést i během procházky, nebo ji odložit pod sedadlo v kině. Větší pugét si můžete nechat klidně na druhé rande, dáte jím najevo, že je vám se ženou příjemně a že o ni stojíte.

Jak se chovat na prvním rande

Potkali jste někoho, kdo se vám líbí, a brzy spolu půjdete na rande. Možná jste nervózní a bojíte se, abyste něco nepokazili.…
19. listopadu 2018

Květina jako vyznání lásky

Květina je také jednou z možností, jak říct holce miluju tě nebo záleží mi na tobě. Pokud se obáváte vyslovit tato slova z očí do očí, můžete ženě poslat kytku s romantickým vzkazem. 

TIP: Miluji tě: 4 seriózní tipy na vyznání lásky

Kytice pro muže k narozeninám

K blahopřání se hodí kytice vždy, ať už jde o ženu či o muže. Kytka pro muže je vhodná k oslavě promoce, významného životního jubilea. V závěru školního roku může být také decentním poděkováním třídnímu učiteli. S výběrem vhodné kytky pro chlapa se poraďte s floristkou.

Kytice pro ženu

Pro mladou dívku se skvěle hodí pestrobarevná kytice laděná do žluté, oranžové nebo růžové barvy. Etiketa praví, že čím mladší žena je, tím by měla být kytice pestřejší. Starší ženě naopak darujte kytici tlumených barev. 

Narozeninová kytka by měla být vždy řezaná. Kytka v truhlíku je vhodná jako dárek pouze v případě, kdy se chystáte na kolaudaci nového bytu nebo domu. 

Pozor na sudý počet květin

Sudý počet květin je tradičně spojovaný s pohřbem a smuteční oslavou. Existují však výjimky, při kterých se sudým počtem květin nešlápnete vedle. A jaký je význam počtu růží? Sudý počet růží nebo jiných květin můžete darovat oslavenci, pokud slaví kulatiny – ke třicetinám klidně věnujte 30 růží, k padesáce 50. Pro mimořádné příležitosti se skvěle hodí také 100 růží, nad jejich sudým počtem se obdarovaná žena jistě nepozastaví. Pro ostatní příležitosti volte vždy lichý počet květin

Tajemná symbolika barev

Barvy květin nesou svůj význam a emocionální náboj. Květinou a její barvou můžete vyjádřit to, na co slova občas nestačí. Červené růže jsou ikonou lásky a vášně, bílé se zase pojí s nevinností a čistotou, ale i jednoduchou elegancí, pokorou a úctou. Žluté růže mohou vyjadřovat radost, přátelství a štěstí, ale i žárlivost. Fialové květiny symbolizují hrdost, obdiv a úspěch. Oranžová je zosobněním nadšení, radosti a života.

Kdy kytku nedávat?

Pokud se budete držet výše uvedených pravidel, pravděpodobně nic nepokazíte. Obezřetní ovšem buďte v případě, kdy…

  • víte, že žena květiny nemá ráda a nepotěší ji,
  • víte, že má žena na květiny alergii.

V těchto případech volte spíše jinou pozornost, jako je bonboniéra nebo lahev vína.

Pozornost věnujte také tomu, jaké květiny má žena ráda, nebo které naopak ráda nemá. Pokud víte, že žena nemá ráda růže, nekupujte je! Nejen, že byste ji růžemi nepotěšili, naopak by mohla mít pocit, že si jí nevážíte, protože nevěnujete jejím přáním pozornost. 

Autor: Jakub Žwak