Flirtování po sms: Jak začít konverzaci a jak flirtovat s mužem nebo se ženou?

Láska a vztahy

Jiskří to mezi vámi, v ruce máte telefonní kontakt a přemýšlíte, jak navázat kontakt a začít konverzaci? Flirtování po sms může být zábava, ale i pořádný průšvih, pokud jste vy nebo vaše vysněná polovička ve vztahu. Jestli jste oba single, odhoďte stud stranou a udělejte první krok. Poradíme vám, jak flirtovat s mužem nebo ženou po sms i jak se vyhnout přešlapům.

Buďte originální

Flirtování po sms je ideální pro všechny, které děsí představa, že by měli svůj protějšek napřímo oslovit. Na rozdíl od osobního kontaktu si text zprávy můžete pořádně promyslet a nemusíte mít obavu, že vám dojdou slova, nebo se začnete červenat. Vymyslete originální sms, kterou zaručeně zaujmete. 

V první sms projevte zájem o váš protějšek a začněte otázkou, která vzbudí pozornost. vyhněte se otázkám, na které se dá odpovědět ano či ne. Podle odpovědi můžete konverzaci dále rozvíjet. S originalitou to ovšem nepřehánějte, komunikujte ve vší slušnosti a nehrajte si na někoho, kým nejste.

Pište lehce a hravě

Konverzujte uvolněně, vtipně a s lehkostí. Nemusíte vytahovat jeden vtip za druhým jako králíky z klobouku, přesto byste měli v sms udržovat určitou hravost, aby vaše polovička nenabyla dojmu, že si píše se strohým člověkem bez vtipu a fantazie. Dejte si však pozor, abyste to s uvolněností nepřehnali, vyhněte se neslušným a vulgárním vtipům nebo nevhodným poznámkám, které by váš protějšek mohly urazit.

Netlačte na pilu

Nebuďte nervózní, pokud na svou sms nedostanete okamžitě odpověď. A především – netlačte na pilu a nebuďte neodbytní. Myslete na to, že váš protějšek nemusí mít mobil neustále u sebe, nebo může být něčím zaměstnaný, a proto nemůže odepsat hned. Bombardováním smskami váš protějšek spolehlivě odradíte a otrávíte, a to nejspíš nechcete, proto buďte trpěliví a ukažte, že dokážete zůstat nad věcí, i když už na odpověď čekáte třeba celý den. 

Domluvte si rande

Flirt po sms může být zábavné, hlubší vztah ovšem navážete pouze při osobním kontaktu. Když se navzájem oťukáte prostřednictvím sms a máte pocit, že by to mohlo klapat, neváhejte a domluvte si rande

TIP: Jak se chovat na prvním rande?

Pokud to přeci jen nevyjde, nevěšte hlavu. Nevyšlo to jednou, vyjde to podruhé. A co když nemáte v okolí nikoho, kdo by vám padl do oka, a z online seznamek nemáte dobrý pocit? Nevadí! Seznámit se můžete třeba na speed datinguseznamovacím večeru pro nezadané v Praze. Rychle, bezpečně, tváří v tvář a bez zdlouhavého dopisování.

Pár rad závěrem

Nepiště sms, pokud jste opilí

Psát sms, pokud jste přebrali a přehnali to s alkoholem, není zrovna nejlepší nápad. Možná máte pod vlivem alkoholu větší kuráž a ztrácíte stud, na druhou stranu mizí také často také veškeré zábrany a zdravý úsudek. Snadno se může stát, že odešlete sms s textem, který byste za střízliva nikdy nenapsali. Odeslanou textovku už bohužel zpět nevrátíte. Napravit ztracenou reputaci může být složité, nebo dokonce úplně nemožné. 

Neflirtujte, pokud jste zadaní

Říká se, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Pocit vzrušení při flirtování s cizí ženou nebo mužem působí mnohdy jako droga, která vám dodá pocit euforie a sebevědomí. Přestože se flirtování může zdát jako nevinná zábava a jednoduchý únik ze stereotypu, může mít závažné dopady na váš vztah. Nemusí přitom dojít k fyzické nevěře. I flirtovací sms dokáže napáchat mnoho škod – nejčastěji dochází k postupnému odcizení obou partnerů, potížím v komunikaci a ztrátě vzájemné důvěry. Odtud už je jen krůček k rozchodu. 

Flirt po sms rozhodně neřeší potíže ve vztahu. Pokud máte problémy ve vztahu, komunikujte se svým partnerem či partnerkou. Nudu a stereotyp nemusíte zahánět flirtováním s cizími muži a ženami, stačí na vztahu společně pracovat.

TIP: Utužte váš partnerský vztah: Tipy na aktivity, které zaženou nudu a stereotyp

Autor: Jakub Žwak