Kam vyrazit na druhé a třetí rande?

Rady a tipy na seznámení

Seznámili jste se na našem speed datingu? Máte v ruce kontakt, nebo dokonce více kontaktů, a nevíte, jak s nimi naložit? První rande jsme zařídili za vás, další schůzka bude už ve vaší režii. Hlavou se vám možná honí spousta otázek… Kdo zve na druhé rande? Kam vyrazit? Jak se vyhnout faux pas? Přečtěte si, jak naplánovat báječné druhé a třetí rande a jak se vyhnout zbytečným přešlapům.

Kdo zve na druhé rande?  

V moderním světě panuje rovnoprávnost. Na další rande může pozvat muž ženu, ale i žena muže. Nebojte se udělat první krok. Pošlete vašemu protějšku textovku s poděkováním za pěkný večer a domluvte se, kdy si můžete zavolat. 

Kam na druhé rande?

Na prvním rande jste měli pár minut na to, abyste se oťukali a zjistili, jestli máte podobné zájmy nebo pohledy na život. Při výběru místa, které zvolíte pro druhé rande, se od těchto informací můžete odpíchnout. 

Pro sportovní nadšence

Baví vás oba sport? Potom vyrazte třeba na lezeckou stěnu, golf, bowling nebo třeba na squash. V létě můžete vyrazit na šlapadlo nebo paddleboard. Běhání ani cyklistika nejsou na druhé rande příliš vhodné sporty, špatně se u nich totiž povídá. 

TIP: 5 nejčastějších způsobů, jak muži testují ženy

Pro milovníky kultury a historie

Pokud dáváte přednost kultuře, vyrazte za památkami, do galerie nebo do muzea. Abyste měli klid na povídání, vyhněte se frekventovaným místům s návaly turistů.

Pro milovníky zvířat

Milovníci zvířat mohou vyrazit na rande do zoologické zahrady, motýlího domu nebo na mini farmu. Pokud jste vášniví pejskaři, vezměte svůj protějšek do útulku a vyvenčete společně opuštěného pejska. 

Pro gurmány

Neholdujete sportu ani kultuře, zato je vaší vášní dobré jídlo či pití? Vyrazte společně za gurmánským zážitkem do vyhlášené restaurace nebo vinárny, která pořádá zážitkové degustace se someliérem. Při výběru restaurace se raději ujistěte, jestli váš protějšek není vegetarián, vegan, nebo nemá speciální dietu. 

Jak se chovat na druhém rande?

  • Chovejte se přirozeně

Otevřeně mluvte o svých názorech, pocitech, koníčcích a zájmech. Nepřetvařujte se, abyste se za každou cenu vašemu protějšku zalíbili, na nic si nehrajte a chovejte se autenticky. To vám pomůže navázat s protějškem hlubší spojení, protože partner či partnerka může hned od počátku poznávat vaši skutečnou povahu a osobnost. 

  • Aktivně naslouchejte

Buďte aktivní posluchači a reagujte na to, co váš protějšek říká. Dejte najevo svůj zájem o jeho myšlenky a názory tím, že položíte další otázky. Dejte si pozor na to, abyste nevedli dlouhé monology, a sledujte neverbální signály vašeho protějšku – nenudí se? Není mu téma nepříjemné?

  • Vyhněte se trapasům

Vyhněte se všem nevhodným komentářům a poznámkám, které by váš protějšek mohly urazit, nepoužívejte vulgarity a dbejte na svůj zevnějšek. Pokud běžně nosíte týden jedno tričko, na rande se čistě oblékněte, umyjte a vyčistěte si zuby. Samozřejmostí by mělo být čisté, vyprané oblečení a deodorant. Rande si proto raději nedomlouvejte hned po práci, abyste měli čas hodit se do gala.

  • Buďte galantní a ohleduplní

Věnujte pozornost drobným gestům a zdvořilosti. Tím dáte najevo, že si vašeho protějšku vážíte. Muž může ženě podržet dveře nebo přinést malý dárek v podobě malé kytičky či bonboniéry. 

TIP: Jak vybrat kytku na rande nebo pro muže?

  • Netlačte na pilu

Jak je to se sexem nebo líbáním na druhém rande? Za každé situace platí zlaté pořekadlo – netlačte na pilu. Někdo preferuje sex na druhém či třetím rande, jiní potřebují budovat důvěru a intimitu postupně a pomalými krůčky. Klíčová je v této oblasti otevřená komunikace. Promluvte si o svých očekáváních a respektujte vzájemně své hranice.

TIP: První líbání: Jednoduchý manuál, jak líbat na prvním rande bez zbytečných přešlapů

A co když druhé nebo třetí rande přeci jen nevyjde, i když jste snažili dodržet všechna pravidla randění? Potom to nejspíš nebyla ta pravá nebo ten pravý. Nevěště hlavu a neházejte flintu do žita. Věříme, že na každého čeká jeho spřízněná duše. Seznamujte se, poznávejte nové lidi a přijďte znovu na speed dating. Nevyšlo to jednou, vyjde to podruhé. 

Autor: Jakub Žwak