Tasting evening & dating | Žwakovi

Tasting evening & dating

Pleasant music, wonderful food, you and a few handsome women (men) who are just singles. Dating doesn't have to be boring. Forget the tedious correspondence on online dating sites and enjoy an experience evening with a tasting and a fresh date!

Love goes through the stomach

Tasting dinner & dating - this is a great way to find a partner with whom you will have at least one passion in common - good food and drink. If the spark jumps, you can enjoy another date according to your own ideas - for example in your favorite restaurant or wine bar, or you can immediately try out how it will work for you when cooking together. There are no limits to imagination.

Upcoming Speed Dating Events

thursday 13. June from 18 hodin Coffee Perk • Praha 4 - Brumlovka
Tasting evening & dating | Žwakovi
Women 36–48 let
890 Kč 590 Kč Volná místa
Men 44–52 let
890 Kč Volná místa
thursday 13. June from 20 hodin Coffee Perk • Praha 4 - Brumlovka
Tasting evening & dating | Žwakovi
Women 28–40 let
890 Kč > 3 volná místa
Men 35–42 let
890 Kč 690 Kč Volná místa
wednesday 4. December from 18 hodin Coffee Perk • Praha 4 - Brumlovka
Tasting evening & dating | Žwakovi
Women 40–55 let
790 Kč Volná místa
Men 45–55 let
790 Kč Volná místa
wednesday 4. December from 20 hodin Coffee Perk • Praha 4 - Brumlovka
Tasting evening & dating | Žwakovi
Women 25–40 let
890 Kč 690 Kč Volná místa
Men 32–40 let
890 Kč Volná místa

Don't miss any of the tasting evenings.
↓ Get notified whenever such an action is planned.↓ 

We have no event for this topic. Please fill out the form below when the event is announced, we will inform you.

What to expect from a dating site with a tasting?

If you have no experience with live dating yet, know there is nothing to fear. A skilled presenter or presenter is present at all our events, will seat you and will always be at hand. The main part of the evening is intended for conversations between the participants, you always have fun in pairs and with the system of everyone with everyone you have the opportunity to get to know all your counterparts. Interviews are 5 minutes. Even in such a short time, you will get a good idea of whether you still want to see the person in question or not. At the end of the evening, you discreetly decide for yourself with whom you want to exchange contact. But you don't change it directly at the event, we will take care of it. This avoids face-to-face rejection and you don't have to worry about evaporating from a failed date. If there is mutual sympathy between you, approximately one hour after the event, the coveted contact will land in your e-mail inbox.

You may be interested also...

Do you have your own idea of an ideal partner, or are you looking for a man/woman with the same hobby as yours? Choose from our thematic speed dating events and allow yourself to be charmed by a partner who is on the same wavelength. Speed Dating is a solution to find your love in Prague.
Zpestřete si nedělní odpoledne seznamovací procházkou a poznejte nové známé nebo svou osudovou známost. Seznamovací procházka Pojďte se s námi projít a seznamte se. Poznejte svou osudovou známost ve Žlutých lázních. Akce ve Žlutých lázních Seznamte se pod otevřeným nebem ve Žlutých lázních. Seznamka v Radlické kulturní sportovně Akce v Radlické kulturní sportovně Seznamte se pod otevřeným nebem v Radlické kulturní sportovně Man and woman sitting in restaurant. Speed dating for English speakers (international) For those who speaks english. Looking for a travel partner? Meet the dating site for travelers. Travel Dating Do you like travelling? Find a partner for travelling and for life. Chcete se seznámit s bohatým mužem? Poradíme vám jak na to. Successful and demanding Meet successful women and men who are well-off Chcete si najít aktivního partnera? Sport seznamka bude pro vás to pravé. Sport dating site Dating for active people who enjoy sports. Poznejte partnera, se kterým bude moci založit fungující rodinu. Family and serious relationship Are you considering establishing a family? You are not alone! Jak snadné je seznámit se, když vám večer osladí pravá italská zmrzlina. Zmrzlinový večer Máte rádi zmrzlinu? Váš protějšek určitě také :) Pojďte se seznámit. Baculky a boubelky se nejsnáze seznámí na seznamce pro plnoštíhlé. Chubby and plump Chubby and plump Easy dating for the chubby ones. Připravili jsme seznamku pro nezadané rodiče. Máte šanci se znovu zamilovat a najít si partnera. Single parents We have a dating site for single parents. You have a chance to fall in love again and find a new partner. Chcete si najít tanečního partnera? Máme pro vás taneční seznamku. Dating site for dancers Do you wish to find a dance partner? Try our dating site for dancers. Najděte si partnera vysokého vzrůstu a hleďte si zpříma do očí. Pořádáme seznamku pro vysoké muže a ženy. Dating site for the tall ones Try our dating site for tall men and women. Partner nebo pejsek? Nemusíte dělat kompromisy, máme pro vás obojí. Seznamte se na seznamce pro pejskaře.
image/svg+xml
Dating for dog owners For those who like four-legged friends.
Chcete se seznámit na úrovni? Zkuste seznamovací večer pro vysokoškoláky.
image/svg+xml
Vysokoškoláci a absolventi Seznamka pro vysokoškoláky a absolventy.
It is said that love passes through the stomach. Come have fun and meet.
image/svg+xml
Tasting evening & dating | Žwakovi As true gourmets, you certainly can't resist tasting famous cheeses and first-class wines. You can choose from several themed evenings. Experience a unique dating evening.

Check out our customer reviews!

Hodnocení seznamovacích akcí

4.7
0 1 2 3 4
93.0 %
účastníků doporučuje
6424
hodnocení
21. May 2024
David
0 1 2 3 4

Musím říct, že se jednalo o skvělou akci. Řeč nestála a vždy bylo o čem se bavit. Největší benefit jsou však lidé, kteří se večerů účastní. Nejedná se o osoby, které by brali večer na lehkou váhu, ale mají zájem se skutečně seznámit, konverzace proto nikdy nebyly povrchní a vždy se rozebírala zajímavé témata.

21. May 2024
Filip
0 1 2 3 4

Vsechno v poradku :) Paradni akce. S pozdravem Albrecht.

20. May 2024
Anna
0 1 2 3 4

Akce byla v pořádku, jen bych příště zvolila jiné místo, v hotelu to bylo takové trochu sterilní prostředí.

20. May 2024
Martin
0 1 2 3 4

Akce velice vkusně a hezky organizovaná, moderátorka příjemná, atmosféra celkem uvolněná. Kartičky s dotazy jsou vtipné, sice jsem je osobně nevyužil, ale pobavili mě. Doporučuji