Co cítí muž k milence? 4 emoce, které muže táhnou k milenkám.

Rady a tipy na seznámení

Silná fyzická přitažlivost, touha po dobrodružství, ego nebo láska? Co cítí muž k milence? Může přerůst milenecký románek ve vážný vztah? Přečtěte si, jak to muži ve vztahu k milenkám mají a jaká jsou znamení, že se do vás zamiloval.

  • Silná fyzická přitažlivost

Přitahujete ho jako magnet. Když se objevíte v jeho blízkosti, nespustí z vás oči. Jiskření mezi mužem a ženou nejde přehlédnout. Pokud je přitažlivost vzájemná a muž cítí, že ho také chcete, ztratí veškeré zábrany. Vzájemná chemie mezi lidmi je důležitým předpokladem pro spokojený vztah. Není ovšem jediným atributem. 

Točí se vaše konverzace výhradně kolem sexu – stejně jako vás společně strávený čas? Nezeptá se, jaký jste měla den? Nezajímá se o vaše starosti, problémy, ani o to, co vám dělá radost? Ve vašem vztahu jde nejspíš čistě o sex. Sladká slova „miluji tě” od něj pravděpodobně neuslyšíte. 

  • Únik od reality

Milenka je pro muže mnohdy  synonymem bezpečného a pohodového přístavu, kde může zapomenout na všechny starosti všedních dní. Cítí se s vámi uvolněně, a proto se vám klidně svěří se svými starostmi a trápením. Dáváte mu pocit, že je přitažlivý, chtěný, výjimečný a úspěšný. A to mu dělá dobře. Pokud se vše točí kolem jeho osoby a jeho ega, nejspíš nejde o skutečnou lásku. 

  • Zábava

Čas, který spolu trávíte, vyplňuje pouze sex a zábava. Nemusíte řešit společnou hypotéku, starost o děti ani hádky, kdo dneska vynese odpadkový koš. Každý máte svůj život nezatížený závazky jednoho k druhému. Na rozdíl od jeho ženy nemáte tolik času ani prostoru odhalit mužovy nedostatky a zlozvyky. Zatím co doma ho možná čekají  starosti, výčitky, hádky, nebo dusná atmosféra, s vámi se může bezstarostně smát a být znovu tím zábavným společníkem. V sexu ještě nezažíváte pocit všednosti a rutiny, vše je nové, vzrušující a zábavné. Když ale začnete mluvit o vztahu nebo o lásce, bere zpátečku. 

TIP: Miluji tě: 4 seriózní tipy, jak na vyznání lásky

  • Láska

Milenka nemusí být pro muže pouze kratochvílí, může k ní chovat skutečné city. Obzvlášť, pokud z jeho manželství láska už dávno vyprchala a zůstává v něm pouze ze setrvačnosti, nebo kvůli dětem. Když žena ignoruje muže a jeho potřeby (nebo naopak), citově se odcizí. Milenka se může stát tou, která prázdné místo v jeho srdci zaplní.

Jaká jsou znamení, že se do vás zamiloval? Zajímá se o vás a vaše pocity? Chce vědět, co prožíváte a jaké řešíte problémy? Je tady pro vás, když se cítíte smutná? Nebo vám dokonce vyznal lásku? Potom jde nejspíš o skutečný cit. 

Máte šanci na vážný vztah, když se do vás milenec zamiluje? Jednoznačná odpověď neexistuje. Je pouze na muži, jak se rozhodne. Závazky a zodpovědnost vůči rodině a dětem někdy převáží lásku k jiné ženě, a muž v nešťastném manželství a vztahu bez chemie raději setrvá, než aby přišel o děti či pohodlný život. 

Netlačte muže do rozvodu, pokud váhá, nebo chce udržet manželství kvůli dětem. Jednou by vám to mohl vyčítat. Rozhodnout se musí sám a bez nátlaku. 

Alternativou rozvodu je otevřený vztah nebo polyamorie. V případě polyamorie nejde výhradně o uspokojení sexuálních potřeb mimo manželství, ale o budování láskyplného partnerského vztahu s dalším člověkem. Záleží jen na vás, jakým možnostem jste otevření. 

TIP: Polyamorie: Nevěra nebo novodobý otevřený vztah?

Nebuďte navždy tou druhou

I když může společně strávený čas přerůst v přátelství a lásku, vztah s milencem je vždy riskantní a nejistý „podnik”. Pokud toužíte po vážném vztahu nebo rodině, nejspíš se v mileneckém vztahu budete trápit. Jak dlouho chcete ještě čekat? Dokážete se smířit tím, že můžete zůstat navždy tou druhou? Pokud toužíte po vážném vztahu a milenec se na takový závazek necítí, čestně váš poměr ukončete. Je zbytečné zůstávat ve vztahu, který nemá budoucnost. Posunout se o dům dál se mnohdy vyplatí. Za rohem totiž může čekat ten pravý, kterého byste jinak nepotkaly. 

Říkáte si, že se nemáte kde seznámit? Bojíte se samoty? Děsí vás seznamování na online seznamkách? Vyzkoušejte moderní formu seznamování – speed dating. Na rozdíl od online seznamek neztrácíte čas zdlouhavým dopisováním, domlouváním rande a nemusíte řešit ani nepříjemné potíže, jako je například odmítnutí tváří v tvář. Za jeden večer se osobně seznámíte až s 12 nezadanými protějšky, kteří hledají vážný vztah. Samy se nakonec rozhodnete, koho chcete vidět i příště. Pokud budou sympatie vzájemné, po skončení večera vám moderátor vymění kontakty. Přijďte se pobavit, seznámit a třeba i zamilovat na seznamovací večery v Praze.

Autor: Jakub Žwak