5 nejčastějších způsobů, jak muži testují ženy

Rady a tipy na seznámení

I muži bývají při výběru partnerky velice nároční. Pokud se máte stát jeho vyvolenou, možná budete muset obstát v jeho rafinovaných zkouškách. Jak muži testují ženy, aby si ověřili, že má smysl investovat do vztahu? Zjistěte, jaké zkoušky na vás mohou čekat, ještě než vyrazíte na rande.

  • Jste parťák do nepohody?

Muži mají rádi pohodové ženy, které se jen tak něčeho nezaleknou. A proto s oblibou ověřují, co všechno vydržíte. Na rande vás může vzít na horskou túru, na vodu nebo třeba pod stan. Pokud ukážete, že máte dobrodružství v krvi, v jeho očích jistě stoupnete. Když to navíc zvládnete bez kňourání, že je to daleko a bolí vás nohy, bude v sedmém nebi. Kdo by nechtěl mít po boku partnerku, na kterou se může za všech okolností spolehnout?

Jak takové testování může vypadat v praxi? Podívejte se třeba na film Svatební cesta do Jiljí, kde Josef Abrhám coby hlavní hrdina testuje svou budoucí manželku Libušku Šafránkovou. Společně vyrazí na předsvatební cestu do hor, kde jí podrobí mnoha zkouškám, nástrahám a výzvám. 

  • Nežárlíte až příliš?

Žárlivá stíhačka je pro muže noční můrou. A proto mohou hned na prvním rande testovat vaše reakce. Jak se zachováte, pokud bude mluvit lichotivě o jiné ženě, nebo se usměje na dámu u vedlejšího stolu? I když muž potřebuje cítit, že o něj stojíte, nic se nemá přehánět. Žárlivé scény kvůli malichernostem rozhodně nejsou na místě. 

  • Máte smysl pro humor?

Humor utužuje vztah, a proto je pro muže důležité, aby jejich polovička měla smysl pro legraci. Muži rádi testují, jestli jste naladění na stejnou vlnu a umíte se společně zasmát. Zajímá je také, kam až mohou v legráckách zajít. Jak se zachováte, pokud si do vás muž v legraci rýpne? Urazíte se, nebo mu jeho špičkování s lehkostí oplatíte? Pokud si umíte udělat legraci i sama ze sebe, je to pro většinu mužů velké plus. Když se vás na druhou stranu muž rýpnutím dotkne, nebo nechtíc zasáhne vaše citlivé místo, řekněte to – upřímně, ale bez zbytečného urážení nebo hysterie. 

TIP: Řeč těla: Jak poznáte, že se mu líbíte?

  • Rozumíte si s jeho přáteli?

Blízký okruh přátel je pro muže důležitý, a proto nejspíš otestuje, jak si s jeho kamarády budete rozumět. Nezkazíte zábavu a udržíte s nimi krok? Jestli se máte stát jeho soul mate, budete se s jeho přáteli nejspíš tu a tam vídat. Pokud ho nepřijmete i s jeho nejbližšími parťáky, bude to nejspíš těžké. Přesto se nevyplatí přetvařovat. Když vám jeho přátelé nesednou, taktně to vašemu protějšku naznačte a řekněte mu důvody, proč vám nejsou sympatičtí. 

  • Budete se mu líbit i bez make-upu?

Muži matně tuší, že nenalíčená žena může vypadat úplně jinak než s make-upem. Pozná vás vůbec, když na sobě nebudete mít žádné líčení? To je otázka, která mu jistě vrtá hlavou, pokud nerazíte čistě přírodní styl. A tak se může stát, že vás místo v domluvený čas překvapí o půl hodiny dříve. Proč? Aby viděl, jak vypadáte neučesaná, v domácím oblečení a bez make-upu. Otevřete mu nenalíčená a s natáčkama na hlavě, jako by se nechumelilo? Nebo vás dřívější příchod vykolejí a necháte muže přešlapovat před domem? Muži milují ženy do nepohody, které se nenechají ničím a nikým rozhodit.

  • Nejste zlatokopka?

Zlatokopky jsou noční můrou většiny mužů. Předstíranou hrou na skrblíka otestuje, jestli máte zájem o něj nebo především o jeho konto. Když si vyrazíte na oběd do restaurace a číšník přinese účet, může ho schválně bez povšimnutí nechat ležet na stole. To je právě ta chvíle, kdy vyčkává, jestli vytáhnete peněženku, naštvete se, nebo budete předstírat, že účet nevidíte. Když po něm sáhnete, máte plusové body.

Nelámejte nic přes koleno

Teď už víte, jak muži testují ženy, se kterými plánují více než jedno rande. Díky tomu můžete být o krok napřed, zdravý vztah by ovšem neměl být založený na přetvářce. Nedělejte ze sebe někoho, kým nejste, jen abyste muže získala. Pokud si nerozumíte s jeho přáteli, neláká vás túra do hor ani spaní pod stanem a jeho vtipy vám připadají spíše trapné než vtipné, buďte upřímná. Pokud si spolu nerozumíte už teď, vztah nejspíš nemá budoucnost. Když zjistíte, že vás muž nechce takovou, jaká jste, není to konec světa. Jen jste zkrátka nenarazila na toho pravého.

TIP: Jak poznat, že je to ten pravý a že mě miluje?

Nevyšlo to jednou, vyjde to podruhé. Možností, jak se seznámit a potkat svou spřízněnou duši, existuje celá spousta. Přijďte se pobavit a seznámit třeba na seznamovací večery v Praze. Místo obyčejného rande na vás čeká večer plný zábavy, kde se osobně seznámíte hned s několika nezadanými protějšky. Pokud vzájemně přeskočí jiskra, moderátor vám po skončení večera vymění kontakty. Další rande už bude ve vaší režii. Pokud vám někdo sympatický nebude, nemusíte hledat způsoby, jak protějšek taktně odmítnout. Díky tomu se můžete po celý večer cítit uvolněně a přirozeně. 

Autor: Jakub Žwak