Po čem ženy touží: Co chtějí ženy od muže a jak si vybírají partnera?

Rady a tipy na seznámení

Říká se, že ženy nevědí, co chtějí. Pochopit ženské touhy a přání je pro muže občas složité. Ženská mysl je pro muže jako skleněné bludiště bez vchodu – zvenčí mohou sledovat všechna zákoutí, ale dovnitř se nikdy nedostanou. Kolem výběru partnera navíc ve společnosti panuje mnoho zažitých mýtů – opravdu ale ženy touží po drsném alfa samci, zatím co hodní muži zůstávají na ocet? Dávají přednost majetku a penězům? Nebo je to ve skutečnosti jinak? Po čem ženy opravdu touží a jak si vybírají partnera?

Ženy touží po silném muži, o kterého se mohou opřít

I když je každá žena jiná a má unikátní vlastnosti, přání a touhy, přesto se většina žen shoduje na tom, že chtějí mít po svém boku spolehlivého a silného partnera, který se při prvních těžkostech nezlomí jako stéblo trávy ve větru. Pokud bude mít navíc těchto sedm vlastností, stanete se žhavým kandidátem na ideálního partnera:

  • Smysl pro humor

Ženy milují muže, kteří je umí rozesmát a navíc se dokážou zasmát sami sobě. Ne nadarmo se říká, že smích léčí a stmeluje vztah. Páry, které umí nad malichernostmi mávnout rukou a raději se společně zasmějí, mívají spokojenější a pevnější vztah. Buďte však opatrní, abyste nemístným vtipem ženu neranili na jejím slabém místě, nebo neurazili. 

  • Vzájemná přitažlivost

Vzájemné jiskření a chemie dodává vztahu šťávu. Jak se říká, kde nic není, ani čert nebere. I když chemii neovlivníme, je pro vztah naprosto zásadní. Když muž touží po ženě, nejvíce reaguje na vizuální podněty, zatím co ženy reagují spíše na vůně. Příjemná vůně či parfém může v ženě povzbudit vášeň a touhu. Pokud ji ovšem už na začátku moc nepřitahujete a „nevoníte jí”, nejspíš vztah nemá budoucnost.

TIP: Alfa samec: Proč ženy přitahují dominantní chlapi?

  • Umění naslouchat

Ženy touží po muži, který by jim naslouchal. Bez nevyžádaných rad, poučování, zlehčování nebo moralizování. Ten pravý naslouchá, kdykoliv se mu chce svěřit se svým trápením, nebo naopak radostí. Vyjadřuje jí svou podporu a soucit. Zajímá ho, co prožívá a jaký měla den. Nikdy ji neodbyde se slovy, že ho ženské malichernosti nezajímají, ani se jí nesnaží trumfnout svými problémy a starostmi. Ženy přitahují muži, kteří projevují o svou partnerku zájem a věnují ji dostatek času a pozornosti. 

  • Finanční zabezpečení

Dobré finanční zázemí přidává mužům na přitažlivosti. Každý správný muž by se měl o svou rodinu umět postarat, a to i finančně. Bohatí a úspěšní muži jsou sexy a většinou nemají o ženy nouzi, dámy jim odpustí nějaké to kilo navíc, vyšší věk a třeba i pleš. Dobrou zprávou je, že majetek a bohatství nejsou pro většinu žen prioritou. Obvykle se spokojí s přiměřeným finančním zázemím – pokud máte stabilní příjem a na dveře vám neklepe exekutor, je to rozhodně plus. 

  • Galantnost a ohleduplnost

I ve 21. století jsou muži – rytíři stále v kurzu. Také emancipované ženy potěší, když je muž galantní – přidrží jí dveře, když nastupuje do vozu, vchází první do restaurace, pomůže jí s kabátem nebo zaplatí účet v restauraci. Pokud si navíc dokážete poradit s ucpaným odpadem nebo kapajícím kohoutkem, bude v sedmém nebi! Galantnost je zkrátka sexy a dává ženě pocit výjimečnosti.

Ohleduplnost je pro ženy důležitá také při milostných hrátkách. Muži, kteří ví, jak to ženy mají rády, mají velkou výhodu. Nespěchejte příliš rychle k cíli a uspokojení svých potřeb. Pro ženy je důležitá předehra i délka pohlavního styku. Nebojte se také komunikovat o jejích potřebách a přáních, díky tomu budete nejlépe vědět, jak ji potěšit. 

  • Aktivita

Muž, který si po práci sedne s lahváčem s ruce k fotbalu a večer se z gauče přesune do postele, není pro ženu sexy. Ženy přitahují aktivní muži, kteří mají vlastní koníčky, vymyslí víkendový program pro rodinu, vezmou děti do zoo nebo na kolo a bez řečí se zapojí do domácích prací.

  • Optimismus a vnitřní síla

Ženy po svém boku chtějí silného muže, o kterého se mohou opřít i v těžkých chvílích. Nepotřebují nevyzrálé dítě, soupeře ani náhradního otce. Oceňují také mužovo pozitivní naladění a optimismus. Prožít život vedle negativního člověka, který má neustále špatnou náladu, vše vidí černě, neustále si na něco stěžuje, všechno a všechny kritizuje a při prvním problému se hroutí… To zkrátka není příliš lákavá vidina.

TIP pro ženy: 7 vlastností, které prozradí, že randíte s tím pravým

Sečteno a podtrženo. Nemusíte vypadat jako Brad Pitt, vlastnit platinovou kreditku, jezdit v Lamborghini ani mít pověst alfa samce. Stačí, když budete ženě skutečnou oporou, budete jí naslouchat, pečovat o ni a jednat s ní s respektem. 

Chybí vám ale vhodná partnerka, která by vás ocenila? Přijďte se pobavit a seznámit na speed dating v Praze. Za jeden večer osobně poznáte až 12 nezadaných žen, které hledají vážné seznámení. Ušetříte spoustu času, který byste strávili zdlouhavým dopisování na online seznamkách a domlouváním rande. Jestli přeskočila jiskra poznáte během několika minut. A proto strávíte s každou ženou pouze 5 minut. Pokud to mezi vámi nezajiskří, nemusíte si lámat hlavu, jak dámu odmítnout. Pokud naopak jiskra přeskočí a sympatie budou vzájemné, vyměníme vám po skončení večera kontakty. Další rande bude už ve vaší režii. Rezervujte si termín speed datingu a vyzkoušejte moderní formu seznamovaní.  

Autor: Jakub Žwak