Řeč těla: Jak poznáte že se mu (jí) líbíte?

Rady a tipy na seznámení

Řeč těla vám mnohdy prozradí více než tisíc slov. Slova mohou být někdy zavádějící, zato řeč těla bývá spolehlivým zdrojem informací o našich emocích, úmyslech a postojích. Jak můžete z gest, pohledů, výrazu tváře a neverbální komunikace poznat, co si váš protějšek myslí a jestli se mu (jí) líbíte? Prozradíme vám, jak číst řeč těla.

Gestikulace a pohyby prozradí zájem i nezájem

I když si to možná neuvědomujeme, naše tělo neustále komunikuje s okolím. Naše oči, ruce, nohy, mimika obličeje, zaklonění hlavy… To vše je komunikace, která probíhá beze slov. Ženy používají přes padesát rozličných neverbálních signálů, kterými dávají mužům najevo, že mají zájem. U můžu je to obvykle mnohem méně. Jaký význam mají gesta rukou, nebo když se vám protějšek dívá dlouho do očí? Dá se pomocí nonverbální komunikace odhalit předstíraný nezájem?

Zájem muže nebo ženy nejčastěji prozradí…

Pozvednuté obočí

Když spatříme někoho, kdo nás zaujme, na zlomek vteřiny pozvedneme obočí. Děje se to většinou automaticky a podvědomě, aniž bychom to možná sami postřehli. Pokud protějšek gesto opakuje, nejspíš jsou sympatie vzájemné. Pokud se spolu dáte do řeči, lehce zdvihnuté obočí může mít protějšek po celou dobu, co s vámi mluví. 

Pootevřená ústa

Mírně pootevřené rty signalizují touhu a zaujetí protějškem. 

Rozšiřování nosních dírek

Chvějící se chřípí, zrychlený dech, pootevřená ústa a zvednuté obočí… To je znamení, že se ledy prolomily.

Pohrávání s vlasy

Pokud se muži nebo ženě líbíte, chce před vámi vypadat co nejlépe. Proto si může uhlazovat nebo naopak cuchat vlasy, ženy si mohou pohrávat s prameny a natáčet si je na prst nebo dávat za uši.

Sezení s doširoka roztaženýma nohama

Toto gesto se týká výhradně mužů. Sezením s doširoka roztaženýma nohama podvědomě předvádí, co vám může nabídnout.

Postoj s rukama v bok

Ruce v bok prozrazují sebevědomí a zároveň pomáhají předvést v celé kráse tělesné proporce. Pokud má muž prsty zaklesnuté do poutek džín a směřují směrem k rozkroku, touží po tom, aby se žena dívala na místa, která jsou jeho chloubou. Postoj s rukama na bocích může vyjadřovat také nadřazenost a touhu po moci. U žen postoj s rukama na bocích zvýrazňuje ladné ženské křivky a signalizuje smyslnost.

Ruce zkřížené na prsou naopak značí nepřístupnost, neochotu pokračovat v komunikaci nebo obrannou reakci.

Časté dotýkání obličeje

Dotýká se při rozhovoru s vámi konečky prstů obličeje, uší nebo brady? Když se nám někdo líbí, pokožka začne být na dotyk citlivější. Dotýkání v obličeji je neklamným znamením, že protějšek přitahujete jako magnet.

Snaha upoutat pozornost

Když se vám někdo líbí, snažíte se, aby si vás všimnul. Může jít o nenápadná gesta, jako je pohrávání s kravatou nebo řetízkem na krku. Upoutat vaši pozornost může protějšek také zvýšením hlasitosti, pokud zrovna mluvit s někým jiným. Nejspíš se bude také snažit stát vám co nejblíže, abyste mohli začít konverzovat.

Naklánění vaším směrem

Svou náklonnost může protějšek vyjádřit také naklánění vaším směrem. Není divu, chce vám být totiž co nejblíž. 

Úsměv

Pokud se na vás protějšek často usmívá, kdykoliv vás potká, je to jasné znamení, že se mu (jí) líbíte. Když se muži nebo ženě při úsměvu tvoří vrásky okolo očí, je úsměv upřímný a nejde pouze o zdvořilost. 

Olizování rtů

Olizování rtů je typickým signálem žen, kterým protějšek přijde sexy. Může znamenat skrytou touhu po polibcích s vámi. 

Pohled a oční kontakt

Říká se, že oči jsou zrcadlem naší duše. Pohled může vyjadřovat zájem, lhostejnost, nebo třeba zamilovanost. Pokud se na vás protějšek dívá déle, než je nutné, a vzápětí na vás svůj pohled upře znovu, nejspíš jste zabodovali. Pokud se znáte už delší dobu, může váš protějšek vysílat dokonce zamilované pohledy, které signalizují, že je v tom až po uši.

Rozšířené zorničky

Rozšířené panenky prozradí, že se vašemu protějšku líbíte. Typické je také častější mrkání, prodloužený oční kontakt totiž oko vysušuje, a proto se častějším mrkáním snaží obnovit vlhkost.

Pocení

Vaše přítomnost může být pro váš protějšek tak žhavá, že se začne potit. 

Přeskočila jiskra? Pozvěte protějšek na rande!

Obvykle stačí pozorně sledovat signály a řeč těla, abyste věděli, jestli se protějšku líbíte a jestli máte šanci. Řeč těla vám umožní číst ve vašem protějšku jako v otevřené knize. Pokud to mezi vámi jiskří, nebojte se udělat první krok a pozvěte ho (ji) na rande. Už dávno neplatí, že na rande zve výhradně muž. Pokud je muž stydlín a introvert, nejspíš bude chodit kolem horké kaše velmi dlouho. Iniciativu proto může klidně převzít žena.

TIP: Jednoduchý manuál: Jak na líbání na prvním rande? 

Pokud z řeči těla cítíte, že sympatie nejsou vzájemné, nebo je protějšek zadaný, nevěště hlavu. Přijďte se seznámit na speed dating v Praze. Za jeden večer potkáte tváří v tvář 7-10 single protějšků, kteří hledají vážný vztah. Na rozdíl od online seznamek neztrácíte čas dlouhým dopisováním ani složitým domlouváním rande. A protože už víte, jak rozluštit řeč těla, okamžitě poznáte, jestli přeskočila jiskra.

Autor: Jakub Žwak