Miluji tě: 4 seriózní tipy, jak na vyznání lásky

Rady a tipy na seznámení

Miluji tě. Jsi pro mě vším. To jsou ta nejkrásnější slova, kterými můžete vyjádřit svou lásku. Obvykle však není jednoduché druhému napoprvé otevřeně říct, co k němu cítíte. Nejste si jistí, jak vyznat lásku osobě, kterou milujete? Obáváte se odmítavé reakce nebo máte strach, že vám dojdou slova? Přečtěte si 4 tipy na romantické vyznání lásky a načerpejte inspiraci, jak říct miluji tě.

1. Zvolte správné místo i načasování

Vyznání lásky je výjimečný okamžik, a proto je důležité zvolit správný čas a místo. Vhodná doba není ve chvíli, kdy je váš protějšek ve stresu, unavený, nervózní, nebo visí ve vzduchu napětí a dusno. Ať už plánujete vyznání lásky muži nebo ženě, vyberte si vhodné a klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit. Vyznání lásky v americkém stylu před zaplněným stadionem nemusí být pro každého, hodí se spíše na plátna filmů než do běžného života. Místo by mělo být pro vás oba příjemné a intimní, abyste se mohli navzájem soustředit na sebe a své city.

2. Buďte upřímní a na nic si nehrajte

Slova „miluju tě” by měla být upřímná a autentická. Zapomeňte na naučené fráze z filmů, které působí uměle a nevěrohodně. Tabu jsou také silácké řeči a zbytečné komentáře, kterými se snažíte zakrýt svou nervozitu a strach z odmítnutí. Mluvte jazykem, který je vám vlastní. Upřímné vyznání lásky a slova vycházející z hloubi srdce potěší nejvíce. 

Pamatujte na to, že upřímnost je základem každého vztahu. Pravdou je, že pocity mohou být někdy matoucí. Obzvlášť pokud mezi vámi dvěma vládne silná chemie. Je to přitažlivost nebo skutečná láska? Možná si zatím nejste jistí, co přesně k protějšku cítíte. Člověk by nikdy neměl říkat něco, co nemyslí vážně, nebo o čem není přesvědčený. Tím spíš, když se to týká citů. Pokud si nejste stoprocentně jistí, jestli jeho či ji milujete, raději s vyznáním lásky počkejte. Místo „miluji tě” řekněte raději: „moc pro mě znamenáš”. „Chybíš mi, když spolu nejsme”. „Jsem rád, že tě mám”.

TIP: Jak poznat, že je to ten pravý a že mě miluje?

3. Najděte způsob, jak říct „miluji tě”

Vyjádření lásky může mít mnoho podob. Záleží jen na vás, jaký způsob si vyberete. Můžete napsat dopis nebo verše o lásce, připravit romantickou večeři, nechat na vhodném místě romantický vzkaz, nebo říct své lásce „moc tě miluji" přímo do očí. Zkuste se zamyslet, který způsob nejlépe odráží vaši osobnost a vyjadřuje vaše city. 

Ženy občas tápou, jak muži projevují city. Obzvlášť méně výřeční introverti nevědí, jak dát najevo svou lásku a jaká zvolit slova. Někdy se proto uchylují k drobným náznakům, které si nemusí protějšek správně vyložit. Pokud se obáváte, že vám dojdou slova nebo ztratíte odvahu, vyznejte lásku dopisem nebo básní. Co napsat holce nebo klukovi, abyste vyjádřili své city? Spoustu inspirací na romantické básničkycitáty o láscezamilované texty a sms, básničky o lásce pro něj i pro ni najdete na internetu. 

Více než zkopírovaný text ovšem vaše láska ocení slova, která jdou přímo z vašeho nitra. Nemusí to být žádná slohovka pro holku ani slohovka pro kluka. Pokud nejste duší básník, nenuťte se do psaní básničky z lásky. Úplně postačí několik vroucích a výstižných slov. 

Další možností, jak vyznat lásku muži nebo ženě, jsou romantické vzkazy. Nechte své lásce na vhodném místě kartičku, kterou dáte najevo – jsi moje všechno

Tip: Jak se můžete v Praze seznámit naživo:

4. Zbytečně neotálejte

Pokud jste si svými city jistí, neotálejte a vyložte karty na stůl. Nenechte se brzdit studem ani zbytečnými obavami. Jak říká známé pořekadlo, život je krátký a není čas ztrácet čas. Nenechte utíkat dny, týdny, měsíce a nebo snad roky, aniž byste se odvážili dát najevo své city. Mohl by vás předběhnout někdo rychlejší, a to by byla velká škoda!

I když váš protějšek nebude vaše city opětovat, za pokus to vždycky stojí. Říká se, že lidé v životě nejvíce litují věcí, které neudělali. A pokud to přeci jen nevyjde, nevadí. Nejspíš to nebyla ta pravá nebo ten pravý. V tom případě nepropadejte splínu a vyjděte osudu naproti. Na speed datingu v Praze potkáte spoustu zajímavých a nezadaných lidí, kteří stojí o vážný vztah. A kdo ví, třeba právě tady potkáte svou spřízněnou duši. 

Autor: Jakub Žwak