První rande: Kam jít, o čem si povídat a co podniknout?

Láska a vztahy

První rande je nazapomenutelné, nádherné a plné vzrušujícího očekávaní. Budeme si rozumět? Budu se jí nebo jemu líbit? O čem si povídat? Kam jít na rande? A co polibek na prvním rande? Pokud vám na muži či ženě opravdu záleží, nejspíš máte obavy, abyste něco nepokazili. Přečtěte si originální tipy na rande, které vám vytrhnou trn z paty.

Kam na rande?

Kam vzít holku na rande? Oblíbeným místem na první rande je kavárna – neutrální místo, kde si můžete nerušeně a nezávazně popovídat. Chybou nemusí být ani kino. Potíž je ale v tom, že v kině si moc nepopovídáte, a tak se moc dobře nepoznáte. To se však snadno vyřeší, pokud si po kině zajdete třeba na dobrou večeři do restaurace. 

Pokud jste oba sportovci tělem i duší, můžete vyrazit na in-line, na kolo, horolezeckou stěnu, minigolf nebo třeba bowling. Fantazii se meze nekladou, hlavní je, aby zvolená aktivita nadchla oba. 

Pro dobrodruhy, kteří neradi tráví čas vysedáváním v kavárně nebo restauraci, může být skvělou volbou piknik nebo výlet. Kam na rande v Praze? Možností, co podniknout v Praze, je celá spousta. Můžete vyrazit na romantický piknik do Letenských, Petřínských nebo Riegrových sadů, které nabízí malebné výhledy na Prahu. Báječným místem na piknik je také Stromovka, obora Hvězda, Prokopské údolí, Vyšehrad nebo Ladronka. V Hostivařském lesoparku, Divoké Šárce nebo Ďáblickém háji se po pikniku můžete také i vykoupat. Návrhy na výlety můžete vymyslet klidně společně. Alespoň získáte téma ke konverzaci a zásobu nápadů na další rande.

Na první rande můžete naplánovat také výlet do ZOO nebo Botanické zahrady v Praze, které rozhodně nepatří jen rodinám s dětmi, ale také zamilovaným párům. A co dělat v Praze, když prší? Vybírat můžete také z nepřeberného množství památek, okolních hradů, zámků, muzeí a galerií. Zajímavá místa ovšem nejsou jen v Praze. Romantická místa jako stvořená pro první rande najdete v celé ČR. Stačí zapátrat ve svém okolí.

TIP: Rádi byste vyrazili na romantickou procházku po Praze, ale nemáte zrovna s kým? Přijďte na naše seznamovací procházky pro nezadané

O čem si povídat na prvním rande?

Obzvlášť muži často tápou, o čem si povídat s holkou, aby se nenudila? Pokud není muž příliš hovorný, může zvolit spíše naslouchací strategii. Nemusíte vymýšlet vtipné otázky na holku nebo složité téma na konverzaci s holkou, o čem se bavit na rande. Ptejte se, co má žena ráda – jak tráví volný čas, jaké má koníčky, jaké sleduje filmy nebo jaká hudba je její oblíbená. Na prvním rande nechte stranou příliš intimní dotazy, které mohou být pro protějšek nepříjemné – typicky proč nevyšel předchozí vztah, jaké má sexuální preference, kolik vydělává, zda bydlí v nájmu nebo ve vlastním a podobně. Pokud je muž naopak příliš hovorný, měl by se trochu držet zpátky. Nepustíte-li ženu téměř ke slovu, nejspíš s vámi na další rande nepůjde. Nebuďte sebestřední, arogantní a nezdůrazňujte příliš své přednosti nebo úspěchy. Zároveň se ani nepodceňujte a nelitujte. Zdravou asertivitu i sebevědomí váš protějšek ocení nejvíce.

Také dámy před schůzkou obvykle přemýšlí, jak začít konverzaci s klukem. Pokud se budete držet výše uvedených témat, rozhodně neuděláte chybu. Také muži si rádi povídají o svých koníčcích, volném čase, hudbě a filmech.

TIP: Jak potěšit holku a vykouzlit na první schůzce pohodovou atmosféru? Pánové mohou přinést na rande malý dárek. Co koupit holce nebo ženě, kterou ještě moc dobře neznáte? Na první rande se hodí malá květina. Úplně postačí jedna růže, kterou dáte najevo, že vám na ženě záleží. 

Polibek na prvním rande?

Bavili jste se na rande dobře? Cítíte, že jste na jedné vlně a vzájemně to mezi vámi zajiskřilo? Tato situace je pro první polibek jako stvořená. Zkuste se ve vhodnou chvíli k protějšku mírně naklonit, usmějte se a… polibte se! 

Pokud se vidíte poprvé a nestačili jste se příliš dobře poznat, nemusí být žena k polibku s „cizincem” příliš naladěna. Řiďte se svou intuicí. Pokud není k polibku vhodná příležitost nebo atmosféra, nelámejte to přes koleno. Úplně postačí přátelská pusa na tvář na rozloučenou. Kdybyste příliš tlačili na pilu, můžete protějšek odradit. Někteří lidé potřebují více času, než se s druhým sblíží. Jestli na prvním rande polibek neproběhne, nemusíte házet flintu do žita. Pokud vás chce protějšek vidět i příště, je to dobré znamení! 

TIP: Máte strach, že se na prvním rande ztrapníte nebo budete příliš nervózní? Přečtěte si, jak se chovat na prvním rande

A když to nakonec nevyjde? Nevadí, nejspíš to nebyla ta pravá nebo ten pravý. Přijďte se seznámit a najít svou spřízněnou duši na seznamovací večery v Praze. Vybírat můžete z mnoha tematických akcí – pro sportovce, pejskaře, vysokoškoláky, cestovatele, rozvedené s dětmi, baculky a plnoštíhlé, nebo z dalších zábavných akcí, při kterých si každý přijde na své. Pořádáme seznamovací procházky, seznamovací degustační večery, taneční večery a mnohem více! Na rozdíl od klasických online seznamek neztrácíte drahocenný čas dopisováním. Seznámíme vás rovnou tváří v tvář až s 12 nezadanými protějšky. Vyberte si termín svého osudového rande.

Autor: Jakub Žwak