Jak poznat, že je to ten pravý a že mě miluje?

Láska a vztahy

Potkaly jste báječného muže a hlavou vám víří spousta nezodpovězených otázek: „Líbím se mu? Je to ten pravý muž pro mě? Jak poznám, že mě miluje?” Existuje několik signálů, jak poznat, že je to ten pravý a že má o vás zájem. Přečtěte si, jaké signály prozradí zamilovaného muže.

Jak poznat, že se mu líbím?

Někdy je těžké rozluštit, jestli se k vám muž chová jen přátelsky, nebo se mu opravdu líbíte. Jak se chová muž, když se mu líbí žena? Jak poznám, že mě balí? Jak flirtují muži? Když muž často vyhledává oční kontakt, zálibně si vás prohlíží a vyhledává fyzickou blízkost s vámi, nejspíš se mu líbíte.

Jaké jsou další, méně zřejmé signály zájmu muže, které vám napoví, že nemusí jít jen o projevy zdvořilosti? Při konverzaci s vámi používá hlubší tón, protože většina lidí považuje hlubší hlas za přitažlivější. Může se také snažit zrcadlit vaše gesta a řeč těla nebo protáhnout konverzaci různými otázkami a poznámkami, i když ve společnosti patří spíše mezi tiššího člověka. Prozradit ho může také rozšíření zorniček, ke kterému dochází podvědomě při pocitu vzrušení. 

Jak poznám, že mě miluje? 

Jak muži dávají najevo lásku? Jak se pozná platonicky zamilovaný muž, který se možná jen bojí udělat první krok? I když není dobré generalizovat, můžete si všimnout několika signálů, které jsou pro silnější pohlaví typické: 

 • naslouchá vám, zajímá ho, jak se cítíte a co prožíváte;
 • bere vás takovou, jaká jste, nemá potřebu měnit váš styl oblékání, koníčky nebo třeba přátele;
 • touží vás udělat šťastnou, zajímá se o to, co máte ráda;
 • rád s vámi tráví volný čas a plánuje další rande;
 • nenechá vás na holičkách, když potřebujete pomoc;
 • neprosazuje za každou cenu své názory a potřeby, hledá cestu vzájemného kompromisu.

Dalším signálem, který prozradí zamilovanost u mužů, je oční kontakt. Jak se dívá zamilovaný muž? Navazuje s vámi často hluboký oční kontakt, často zvedá obočí, zálibně si vás prohlíží, laškuje s vámi a hltá každé vaše slovo. 

Muži milují také fyzické projevy lásky – mazlení, líbání, masáže a sex. Žena si tak v počátku vztahu nemusí být jistá, jestli jde muži především o sex, nebo o lásku a vztah. Pokud nechcete být pro muže pouhým románkem na jednu noc, můžete s intimním sblížením počkat, až se lépe poznáte. Zamilovaného muže by vaše citlivé a odůvodněné odmítnutí nemělo odradit. 

Jak poznat, že si se mnou jen hraje? 

Neexistuje jednoznačný návod, jak poznat pravou lásku, obzvlášť pokud jste spolu teprve krátce. Pod clonou růžových brýlí si žena mnohdy nevšimne, že je pro muže spíše dočasnou kratochvílí a vztah proto nebere příliš vážně. Zpozornět byste měly v případě, kdy vám:

 • sám od sebe obvykle nenapíše ani nezavolá, nebo často „zapomene” odepsat;
 • nezajímá se o vás ani o to, co momentálně prožíváte;
 • neplánuje příliš do budoucna a další rande řeší obvykle na poslední chvíli;
 • chrání si úzkostlivě své soukromí;
 • nesděluje vám své pocity ani plány, jak a s kým bude trávit volný čas;
 • hovory o společné budoucnosti jsou tabu;
 • neseznámil vás s kamarády ani rodinou;
 • neříká vám, že vás má rád ani že vás miluje;
 • vymlouvá se, aby s vámi nemusel trávit příliš času.

Našli jste v těchto bodech velkou shodu s chováním vašeho přítele? Potom se ho na rovinu zeptejte, jak vidí vaši společnou budoucnost. Pokud mlží nebo odmítá odpovědět, nejspíš vztah nebere vážně a užívá si spíše přátelství s výhodami. Když muž ztrácí zájem o ženu, o kterou dříve stál, může se chovat stejně.

V tomto případě obvykle nemá smysl čekat, ani se všemožně snažit, aby se do vás zamiloval. Proč si lámat hlavu, jak okouzlit muže, který nemá zájem? Proč ztrácet čas s někým, pro koho jste pouze jedna z možností? Zasloužíte si rozhodně více. Na každého v životě čeká někdo, pro koho budete tou jedinou a nejlepší možnou volbou.

Jedním zklamáním šance na spokojený vztah nekončí

I když se v muži zklamete nebo zjistíte, že to není ten pravý, život jde dál. Každý neúspěch ve vztahu nás v životě posouvá. Odhaluje naše skutečné potřeby a dává nám nové zkušenosti, jak dělat věci jinak a lépe. Někdy možná potřebujeme zažít více zklamání a nepovedených vztahů, abychom se konečně mohli vydat správným směrem.

Věříme, že na každou ženu někde čeká ten pravý. Přijďte se seznámit na speed dating v Praze a zvyšte své šance na úspěch. Za jeden večer potkáte tváří v tvář až 7-11 nezadaných protějšků, kteří touží navázat vážný vztah. Seznamte se diskrétně, zábavnou formou a bez zdlouhavého dopisování. 

Autor: Jakub Žwak