5 pádných důvodů, proč místo sólo akce raději cestovat ve dvou

Rady a tipy na seznámení

Samostatnost je jistě dobrá vlastnost, která vám v životě mnohé ulehčí a pomůže zdolat celou řadu překážek. Přestože si sami v běžném životě docela dobře poradíte a sólo akce vám nedělají vůbec žádné potíže, cestovat bez doprovodu se vždycky nemusí vyplatit. Zjistěte, proč je lepší cestovat ve dvou a kde najít parťáka na cestování.

Ušetříte

Sólo cestování se obvykle pěkně prodraží. O náklady se totiž nemáte s kým podělit. Pokud cestujete ve dvou, podělíte se o platbu za ubytování, taxík na letiště nebo třeba pronájem auta. Ušetřené finance při další dovolené jako když najdete.

Můžete sdílet

„Sdílená radost, dvojnásobná radost”, praví známé pořekadlo. Sdílet se svým parťákem všechny zážitky a radost z objevování nových míst je k nezaplacení. Společné zážitky vás zároveň stmelí a možná získáte báječného přítele či přítelkyni na celý život. A takoví přátelé se rozhodně cení více než náhodní známí, které potkáte na cestách. 

Máte se na koho spolehnout

Už jste zažili na dovolené něco opravdu nepříjemného? Může to být nemoc, úraz, ukradená peněženka s platební kartou a doklady nebo třeba ztracený kufr na letišti. Není nad to, když se máte v těžkých situacích o koho opřít. Váš cestovatelský parťák vás jistě nenechá ve štychu. Sólo akce si dvakrát rozmyslete obzvlášť v případě, kdy hodláte vyrazit na cestu mimo civilizaci nebo jste propadli vášni rizikových sportů. Zůstat trčet se zlomenou nohou uprostřed divočiny nebo vysoko v horách, s vybitou baterkou na mobilu a bez pomoci… Tohle prostě nechcete zažít.

Odradíte otravné obejdy

Sólo cestovatel je obvykle terčem nejrůznějších otrapů, kteří rádi vedou plytké rozhovory a dokáži pěkně znepříjemnit den. Je také lákadlem pro nejrůznější podvodníky, kteří nemají zrovna čestné úmysly. Ve složité situaci se může ocitnout především něžné pohlaví. Být samotnou ženou uprostřed indického velkoměsta nebo v exotickém Orientu je prostě otrava i pro otrkanou a životem protřelou cestovatelku. S partnerem po boku si na vás nejspíš nikdo nedovolí. 

Zaplníte obě sedadla v autobuse

Sedět sami v autobuse nebo letadle? To může být doslova noční můra. Nikdy totiž nevíte, kdo si k vám přisedne. Ruku na srdce, sedět třeba i několik hodin vedle někoho, kdo je cítit potem, chrápe, hádá se po telefonu s partnerem nebo se s vámi snaží za každou cenu zapříst hovor… To nejspíš vážně nechcete. 

TIP: Hledám spolucestující nebo parťáka na cestování - ale kde ho najít?

Jak najít partnera na cestování, když máte kolem sebe jen samé pecivály, kteří dovolenou tráví nejlépe doma u televize? Nebo zamilované páry, kterým rozhodně nechcete „dělat křena”? Cestovatelská seznamka vytrhne trn z paty každému, kdo hledá spřízněnou duši na toulky po světě a třeba i něco víc. Nemusíte se přitom spokojit s online verzí seznamky pro cestovatele. Zapomeňte na zdlouhavé dopisování ve virtuálním světě. Přijďte se seznámit rovnou naživo na speed dating v Praze

Speed dating pro cestovatele je tematicky zaměřený seznamovací večer, který je určený pro všechny nezadané s láskou k cestování. Za jeden večer poznáte osobně až devět protějšků. Nudit se rozhodně nebudete. S partou cestovatelů najdete společné téma raz dva. S každým prohodíte pár slov a na konci večera se rozhodnete, kdo vám byl sympatický a na koho byste rádi získali kontakt. Svou volbu protějšků označíte diskrétně na kartičce, kterou nakonec odevzdáte moderátorovi. Pokud panuje vzájemná shoda, vymění vám po skončení večera telefonní čísla.

Autor: Jakub Žwak