Najít partnera pro vážný vztah a rodinu je čím dál složitější. Jak na seznámení, když vám začínají tikat biologické hodiny?

Rady a tipy na seznámení

Hledáte partnera či partnerku pro vážný vztah, se kterým můžete konečně začít plánovat společnou budoucnost a rodinu? Sehnat partnera, který touží po miminku a chce se podílet na jeho výchově i péči, je čím dál složitější. I když tento problém trápí častěji ženy, přibývá také mužů, kteří jsou na vážný vztah a příchod dítěte připravení, ale marně hledají polovičku, která by to cítila stejně. Kde se seznámit s tím pravým nebo tou pravou, pro které je dítě a rodina na prvním místě?

Necítí se připravený? Raději netlačte na pilu. 

Svoboda, koníčky nebo kariéra hrají pro mnoho lidí v životě prim, a proto je rodinný život příliš neláká. Přibývá především žen, které stráví mnoho let ve vztahu, který nikam nevede. Roky přibývají a partner má stále spoustu výmluv, nebo se na založení rodiny zkrátka a dobře necítí připravený. Pokud se partneři v představách o společné budoucnosti rozcházejí, vztah obvykle dříve či později ztroskotá. Vyvíjet na partnera nátlak přitom nemá smysl. Buďto ho rovnou odradíte a vztah ukončí sám, nebo vám v horším případě vyhoví, ale rodinný život ho nemusí naplňovat a vztah se může časem tak jako tak rozpadnout. O to horší bude pro ženu situace, kdy zůstane na veškerou péči a výchovu dítěte sama, protože muž se na roli otce necítil připravený. Po narození společného potomka se to už jen potvrdilo. 

Co dělat, pokud žijete s partnerem, který založení rodiny neustále odkládá? Zkuste mu vysvětlit výhody rodičovství v mladším věku. Máte více energie, větší trpělivost a lépe budete zvládat také nedostatek spánku. Pokud partnera milujete a je to báječný chlap, kterého si v budoucnu v roli otce umíte představit, dejte si termín, do kdy jste ochotná čekat. Pokud ani do té doby partner názor nezmění, možná to není ten pravý parťák pro společnou cestu životem. V případě, kdy partner založení rodiny kategoricky odmítá a vylučuje ho i do budoucna, nejspíš není na co čekat. Sama musíte zvážit, jestli vám je přednější dítě a rodina, nebo současný přítel či manžel. 

Na výběru záleží. Kde najít báječného parťáka pro život a pro rodinu?

Pokud toužíte po miminku, vyberte si partnera, pro kterého je v životě rodina na prvním místě. Vyhněte se všem alkoholikům, manipulátorům, tyranům, notorickým povalečům nebo workoholikům s diářem plným k prasknutí. Kde ale najít báječného chlapa, který touží po dětech a času stráveném u „rodinného krbu”? Nejprve můžete zapátrat v okruhu známých a přátel. Nebo zkusit seznamku pro vážné seznámení. V případě online seznamek se ovšem musíte obrnit trpělivostí. Čeká vás zdlouhavé dopisování a obíhání rande. Některé ženy mají zkušenost také se zprávami s nevhodným obsahem. Sexuální obtěžování na online seznamkách bohužel není vzácné. 

Pokud nemáte na online seznamování čas ani nervy, vyzkoušejte moderní způsob seznámení - takzvaný speed dating neboli rychlé rande. Pro nezadané, kteří se touží usadit a založit rodinu, existují speciální tematické seznamovací večery nazvané „rodina a vážný vztah”. Přijďte a seznamte se pouze s těmi, kteří jsou na založení rodiny a vážný vztah připravení. Budete mít jistotu, že poplujete na stejné vlně.

Večer probíhá v uvolněné a pohodové atmosféře, o kterou se postará šikovný moderátor či moderátorka. Velkou výhodou je, že se za jeden jediný večer seznámíte až s 9 nezadanými protejšky. Nemusíte řešit žádné nepříjemné situace, chvilky trapného ticha, pokud si nemáte co říct, ani přemýšlet, jak protějšek slušně a citlivě odmítnout, když vám není sympatický. 

Na rozhovor s jedním protějškem máte na speed datingu pouze 5 minut. To je dost na to, abyste odhalili vzájemné sympatie, ale málo na to, abyste se nudili, pokud jiskra nepřeskočí. Na konci seznamovacího večera se sami rozhodnete, kdo vám padl do oka. Protějšky, kteří vám byli sympatičtí, označíte diskrétně na kartičce. Pokud panuje shoda, moderátor vám po skončení večera vymění kontakty. Další rande už bude plně ve vaší režii. Přijďte se pobavit, seznámit a najít spřízněnou duši pro společnou cestu životem Stačí si rezervovat termín vašeho báječného rande.

Autor: Jakub Žwak