Rande po padesátce nebo po šedesátce? Souznění i bezstarostná zábava

Rady a tipy na seznámení

Zůstat po padesátce sami? To by byla velká škoda. Konečně si můžete začít znovu užívat, jako když vám bylo dvacet. Nemusíte řešit péči o malé děti, starosti s výchovou ani pracovat od nevidím do nevidím. To všechno už máte nejspíš za sebou. Teď si můžete naplno vychutnat výlety a dovolené ve dvou, romantické večeře nebo pohodové večery u sklenky vína.

Když vám spolu bude dobře, můžete postoupit na další úroveň a společně se sestěhovat. Nebo taky ne. Spousta párů po padesátce zůstává žít ve vlastním a chodí spolu na rande. Když to vyhovuje oběma, není co řešit. Má to ovšem jedno ale. Kde se seznámit po padesátce a jak se chovat na rande?

Na nic si nehrajte

Na rande jste možná byli naposledy před mnoha lety a absolutně netušíte, jak se chovat nebo co si vzít na sebe. Nemusíte se oblékat jako by vám bylo dvacet, vyměňovat si do rána žhavé zprávy nebo se vodit po městě za ruce. Nikdo nečeká, že se budete chovat jako dva zamilovaní puberťáci. Dělejte jen to, co je vám oběma příjemné a nesnažte se přetvařovat. Většina lidí ocení přirozenost. Dejte ovšem vašemu protějšku jasně najevo, že vám na schůzce záleží. Na rande přijďte čistí, voňaví, upravení a vkusně oblečení. Vytahaný svetr a tepláky rozhodně nejsou to pravé ořechové.

Nepodceňujte se

Neřešte vrásky, pleš nebo třeba pár kilo navíc. Stárnutí nikdo z nás nezastaví. Ani váš protějšek nebude vypadat jako čerstvý třicátník a samozřejmě to nečeká ani od vás. Pozitivní myšlení, zdravé sebevědomí a smysl pro humor jsou mnohem víc než útlá postava, mladistvý vzhled a hustá kštice. Při konverzaci se nikdy neshazujte ani neupozorňujte na své nedostatky. Jste krásní a jedineční přesně takoví, jací jste.

Nelitujte se a naslouchejte 

Nehažte na prvním rande špínu na své ex, nelitujte se a nežehrejte na opačné pohlaví. Hoďte minulost za hlavu a neotvírejte staré rány. Soustřeďte se raději na vaši budoucnost. Po boku nové partnerky či partnera se vám mohou otevřít nové obzory. Povídejte o svých koníčcích, zájmech a plánech. Nezapomeňte také pozorně naslouchat a zajímejte se o to, co rád dělá váš protějšek.

Buďte obezřetní při seznamování na internetu

Příležitostí, jak se seznámit, s věkem pomalu ubývá. Proto se lidé po padesátce nebo po šedesátce často seznamují na internetu. Pokud si dopisujete s někým na online seznamce, buďte opatrní. Nikdy neznámým lidem na internetu nesvěřujte osobní informace a údaje, obzvlášť ne číslo platební karty, rodné číslo a další důvěrné informace. Rozhodně také cizím lidem neposílejte peníze jako půjčku, ani kdyby na vás vyvíjeli citový nátlak. Anonymní prostředí internetu a online seznamek láká podvodníky, kteří se neštítí zneužít vaší důvěry.

Vyzkoušejte bezpečný speed dating

Online seznamky nejsou jedinou možností, jak se po padesátce seznámit. Hoďte za hlavu zdlouhavé dopisování a pojďte rovnou na báječné první rande. Za 1 večer vás osobně seznámíme hned s několika nezadanými protějšky. Jen při setkání tváří v tvář nejlépe poznáte, jestli jste naladěni na stejnou vlnu. Na konci večera se sami rozhodnete, kdo vám byl sympatický. Pokud panuje shoda, vyměníme vám vzájemně kontakty. Pokud shoda nepanuje, vyhnete se trapnému odmítnutí.

Navštivte naše zábavné seznamovací večery v Praze, stačí si vybrat datum, místo a čas.

Autor: Jakub Žwak