Nejlepší knihy pro ženy, které musíte přečíst alespoň jednou za život

Láska a vztahy

Příchod podzimu a chladného počasí přímo láká k tomu, abyste se zachumlaly do deky a strávily příjemný den ve společnosti skvělé knížky. Ať už milujete romány pro ženy, thriller, detektivku nebo motivační knihy, nechte se inspirovat tipy na nejoblíbenější knihy pro ženy, které stojí za přečtení. Máme pro vás doporučené knihy s nejlepším hodnocením čtenářů i slavné bestsellery.

Nejlepší romány pro ženy

Pokud toužíte po lehkém a humorném čtení na příjemné podzimní večery, nenechte si ujít román pro ženy od Cecilie Ahern nazvaný S láskou Rosie. Strhující příběh o dvou přátelích, Alexovi a Rosie, přečtete doslova jedním dechem. Ačkoliv se už od školy milují, nedokáží vyjádřit své city. A tak se v životě míjí a jejich cesty se dokonce na dlouhý čas rozjedou. Osud nakonec zamíchá kartami a přichystá jim nečekané překvapení. Kniha je plná humoru a nečekaných zvratů. Rozhodně tedy nečekejte fádní a přeslazený kýč. Po přečtení můžete knihu srovnat s neméně populární filmovou adaptací.

Mezi nejčtenější knihy pro ženy patří dvoudílná klasika americké literatury 19. století - Malé ženy od Louisy May Alcott. Srdce žen si knížka získává už po generace. Filmová adaptace se dokonce dočkala ocenění v podobě Oscara. Příběh čtyř sester se odehrává pozadí americké občanské války. Pohltí vás svou hloubkou plnou kontrastů a emocí - velké lásky, velkých smutků, všedních strastí, ale i nevšední krásy života.  

Nejlepší motivační knihy

Máte pocit, že nejste v životě tam, kde byste měla být? Necítíte se šťastná nebo vás trápí zdravotní problémy a nemoci? Potřebujete dostatečnou motivaci a jednoduchý návod, jak změnit své myšlení a životní nasměrování? Motivační kniha Miluj svůj život od Louise L. Hay vás zaručeně pozitivně nakopne. Slavný besteseller zaměřený na seberozvoj změnil životy mnoha lidí. Pojďte se spolu s autorkou zamyslet nad tím, do jaké hloubky ovlivňují vaše myšlenky a představy váš život i zdraví. Naučte se odstraňovat překážky, které vám brání žít naplno a dosáhnout vysněných cílů. Získejte návod, jak pracovat s pozitivní energií a myslí a najděte svou cestu k uzdravení a naplnění.

Na zajímavou myšlenku, jak využít ženský měsíční cyklus k dosažení svých snů a cílů, vás přivede Cyklická žena od Mirandy Gray. Čtení je plné „AHA momentů”, kdy si uvědomíte, jak se ve 4 fázích cyklu mění vaše schopnosti, energie i nálada. Naučte se využívat svých zesílených schopností a silných stránek ve svůj prospěch.

TIP z našeho blogu: Menstruační cyklus ženy? Pro muže tak trochu záhada.

Thriller, detektivka, krimi

Muži, kteří nenávidí ženy od Stiega Larssona potěší milovnice mysteriózních thrillerů. Kniha je prvním dílem trilogie Milénium, ve které odkryjete tajemství krvavé historie bohaté rodiny Vangerových. Vydejte se spolu s novinářem Blomkvistem a jeho parťačkou Salanderovou po stopách 40 let starého zmizení mladé dívky. Tento bestseller můžete zhlédnout také ve stejnojmenném filmu. Pokud vás příběh zaujme, určitě si přečtěte další dva díly - Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která šlápla do vosího hnízda.

TIP: Seznam knih, které musíte přečíst alespoň jednou za život, už máte. Pokud vám k dokonalosti chybí už jen spřízněná duše se stejnou vášní pro četbu a bezvadný životní parťák, přijďte se pobavit a seznámit na speed dating v Praze. Oblíbené nebo nové knihy jsou skvělým tématem nejen pro první rande.

Autor: Jakub Žwak