Láska přes internet:⁠ Kde se seznámit a na co si dát pozor?

Rady a tipy na seznámení

Seznámení přes internet vyzkouší podle statistiky alespoň jednou za život každý druhý Čech. Láska přes internet už dávno není tabu ani věc, za kterou byste se museli stydět. Online seznamky mají své výhody. Během krátké doby můžete poznat hned několik nezadaných s podobnými koníčky a zájmy a zvýšit své šance na úspěšné seznámení. Proč to tedy nezkusit? Přečtěte si, kde se seznámit a jak se vyhnout nejčastějším rizikům a chybám.

Online seznamky nebo speed dating?

Anonymní seznamování přes online seznamky má svá rizika. Nikdy si nemůžete být jistí, s kým si dopisujete, a to je riskantní obzvlášť pro ženy. Nedomlouvejte si proto první rande s cizím člověkem na neznámém a odlehlém místě. Nezvěte ho poprvé ani k sobě domů. Dalším úskalím jsou fotografie vylepšené nejrůznějšími filtry, které podobu člověka zkreslují. Při osobním setkání můžete být zklamaní, protože zkrátka nepřeskočí jiskra. Pokud nechcete ztrácet čas, můžete si před osobní schůzkou zavolat s kamerou, která zkresluje méně než upravené fotografie. 

Bezpečnější a rychlejší alternativou k online seznamkám jsou speed datingy, které u nás zažívají v posledních letech boom. Jde o rychlé rande, kdy se v jeden čas a na jednom místě sejdou nezadaní muži a ženy, kteří hledají vážný vztah. Seznámení probíhá zábavně a anonymně. Na konci rande v dotazníku označíte ženy nebo muže, kteří vám padli do oka. Pokud panuje shoda, moderátor vám předá kontakty. Zbytek už je na vás a vaší fantazii. Speed dating šetří váš čas, protože díky osobnímu setkání okamžitě zjistíte, jestli to mezi vámi jiskří.

Jak začít konverzaci na Tindru nebo na speed datingu?

Když si založíte profil na online seznamce, nejspíš si lámete hlavu, co napsat holce nebo klukovi a jak začít konverzaci. První zpráva rozhodne o tom, jestli si začnete dopisovat, nebo vaše snaha přijde vniveč. Jak odpovědět na seznamovací inzerát, abyste zvýšili své šance na úspěch? Najděte společná témata, o kterých si můžete dopisovat prostudujte si pečlivě informace z profilu a zjistěte, co váš protějšek baví a zajímá. Ženy i muži umí ocenit smysl pro humor i komplimenty. Dodržujte ovšem zlaté pravidlo všeho s mírou. Buďte zdvořilí, nepoužívejte vulgarismy, vyhýbejte se nevhodným narážkám na sex a neklaďte v počátcích příliš intimní nebo vtíravé otázky. Nezapomeňte si v konverzaci pohlídat pravopis a gramatiku.

Na speed datingu máte několik málo minut na to, abyste váš protějšek zaujali. Nenechávejte proto věci náhodě a připravte si dopředu seznam témat. Budete mít jistotu, že nenastane chvíle trapného ticha. Pokud žijete aktivně a věnujete se koníčkům, máte děti z předchozích vztahů, nebo toužíte po založení rodiny, navštivte tematický speed dating. Konverzace o společných zájmech a plánech do budoucna vám půjde sama. Při rozhovoru dávejte pozor, co váš protějšek říká a udržujte oční kontakt. Není nic horšího, než při konverzaci se ženou sledovat kradmo jiné dámy, zkoumat její výstřih, nebo po několikáté žádat o opakování otázky. 

Pokud se vám prostřednictvím seznamky nepodaří najít vážný vztah hned napoprvé, nezoufejte. Osobní seznamování taky není jednoduché a často končí nezdarem. Neúspěch berte jako cennou zkušenost a poučení pro příště. Buďte trpěliví a pravá láska brzy přijde.

Autor: Jakub Žwak