První líbání: Jednoduchý manuál, jak líbat na prvním rande bez zbytečných přešlapů

Láska a vztahy

Líbání na prvním rande je jedním z příjemných způsobů, jak dát druhému najevo svůj zájem či city. Polibkem často také stvrdíte, že k sobě chcete patřit jako pár. První líbání je zkrátka ve vztahu důležitým milníkem, a proto není divu, že jste nejspíš nervózní a máte obavy, abyste nic nepokazili. Přečtěte si tento jednoduchý manuál a zažijete svůj nejlepší polibek, který se vám navždy vryje do paměti i do srdce.

Navažte oční kontakt

Prožili jste úžasné rande a cítíte, že to mezi vámi zajiskřilo? Pokud toužíte po líbání, počkejte na správnou příležitost. Rozhodně se na protějšek nevrhejte jako dravec na lovu.  Pokud není druhá strana naladěná na stejnou vlnu, zažili byste nejspíš nepříjemné faux pas. Nepotřebujete podrobný návod, jak se naučit líbat. Stačí, když se nejprve k vaší polovičce pomalu přibližte a navažte oční kontakt. Z pohledu očí nejlépe vycítíte, jestli chcete oba totéž. Ještě než se políbíte, můžete chytit vaši lásku za ruce nebo za boky a zkrátit vzdálenost mezi vámi… Pokud váš protějšek neuhne, vychutnejte si váš první polibek z lásky

Přivřete oči a zapojte jazyk

Během líbání přivřete oči a vnímejte kouzlo okamžiku. Všímejte si také reakce vašeho protějšku. Opětuje ochotně vaše polibky? Pak je vše na nejlepší cestě. Po chvíli můžete do vaší hry zapojit také jazyk. Líbání s jazykem patří mezi nejoblíbenější druhy polibků. Při polibku pootevřete ústa a začněte zlehka pohybovat jazykem. Není to žádná věda, řiďte se intuicí a zbytečně nepřemýšlejte, jestli je vaše technika líbání ta správná. Nebuďte však příliš hr. Zkoumat jazykem mandle nebo prošmejdit všechna zákoutí úst… to moc sexy není.

Pokud se na francouzký polibek ještě necítíte, zůstaňte klidně u líbání bez jazyku. Jestli to s vaší novou polovičkou myslíte vážně, francouzské líbání, líbání na krku a další objevování nepoznaného můžete klidně odložit na další rande. Alespoň se budete mít na co těšit.

Zkontrolujte dech

Ještě než se vydáte na rande a začnete přemýšlet o tom, jak políbit holku nebo kluka svých snů, dopřejte svým ústům dokonalou hygienu. I ten nejromantičtější a nejlepší polibek zkazí nevábně vonící dech. Pokud jdete na rande rovnou z práce, vezměte si zubní kartáček s sebou. Jestli jste zamluvili večeři v restauraci, nedávejte si raději silně aromatická jídla s česnekem. Po jídle použijte na diskrétním místě osvěžovač dechu, mentolový bonbón nebo žvýkačku. Pak už nic nebrání tomu, abyste si vychutnali první společný polibek z lásky.

Pokud by to na prvním rande přeci jen nezajiskřilo, nevadí. Nejspíš jste si nebyli souzeni. Přijďte se seznámit jednoduše a zábavně na jeden z našich seznamovacích večerů pro nezadané v Praze. Díky tematickým večerům pro cestovatele, milovníky tance, pejskaře a další zájmové skupiny můžete konečně najít spřízněnou duši. Sdílení společných koníčků a zájmů je ve vztahu vždycky plus.

Autor: Jakub Žwak