Temná zákoutí mileneckého vztahu

Láska a vztahy

Milenka a milenec. Dvě bytosti, které svou vzájemnou náklonnost musí tajit před světem. Vztah s příchutí zakázaného ovoce může být lákavý. Často však končí hořkou zkušeností, zničenými vztahy nebo zlomeným srdcem. Co vám může milenecký vztah přinést a kdy je lepší ho ukončit?

Proč je milenecký vztah lákavý?

Milenecký vztah 30+ je často pokusem o únik z nefunkčního vztahu. Bývá také náplastí na dlouhodobé nenaplnění tužeb nebo ochladnutí ze strany současného partnera. Na začátku bývá velice intenzivní. Konečně jste našli někoho, kdo vám věnuje čas, naslouchá vám a pomáhá naplnit vaše dlouho potlačované touhy. 

I když může milenecký vztah na čas uspokojit vaše potřeby, neobejde se bez hořké pachuti. Na druhou misku vah postavte zástup problémů, na které se musíte připravit. Hledání výmluv, proč najednou trávíte více času mimo domov, výčitky svědomí a na konci možná rozvod, rozpad rodiny, přetahování o děti. Jednoduché to nemá ani nezadaný milenec či milenka. Představa, že se milovaná bytost vrací domů ke své rodině, je sžíravá a zničující. Často se dostavují také výčitky svědomí, deprese, úzkost nebo poruchy spánku. 

Pokud nejde o jednorázovou nevěru, ale dlouhodobý milenecký vztah, nejspíš se dříve či později nevěra provalí. Položte si otázku, stojí vám případné potíže za to? Není lepší pracovat na současném vztahu, nebo ho čestně ukončit? 

Kdy ukončit milenecký vztah?

Cítíte, že vám vztah s milenkou či milencem více ubližuje než dává? Bojíte se rozpadu rodiny, nebo stále věříte, že má vaše manželství šanci? Potom nejspíš přemýšlíte, kdy ukončit milenecký vztah

Chcete zachránit rodinu či manželství

Nechcete hodit za hlavu roky strávené po boku svého současného partnera? Přijde vám zbytečné rozbít rodinu kvůli chvilkovému románku? Myslete na to, že nejde sedět na dvou židlích současně. Konejte dříve, než se nevěra provalí a zničí vaše manželství. Přemýšlejte, kde se vidíte za 5 nebo za 10 let? Dokážete si představit budoucnost po boku milence? Pokud s milencem či milenkou nevidíte budoucnost, rozchod je nejlepší volbou. Energii a volný čas věnujte raději věcem, která mají smysl. Mluvte o svých pocitech s partnerem a pokuste se najít kompromis. A především se snažte věnovat svým dětem, pokud je máte, mějte na paměti, že oni trpí rozchodem partnerů nejvíce.

Milenec nechce opustit současný vztah

Zamilovali jste se a chcete milence jen pro sebe? Pokud se milenec nehodlá rozvést, nebo řešení neustále odsouvá, nejspíš jen marníte čas a prodlužujete agónii. Zasloužíte si prožívat naplněný, radostný a plnohodnotný vztah. S nezadaným partnerem může trávit každou volnou chvíli, plánovat společnou budoucnost a představit ho rodině i přátelům. Seznámit se můžete třeba ještě dnes na speed datingu pro nezadané v Praze.

Jak ukončit milenecký vztah

Pokud jste rozhodnutí vztah s milenkou či milencem ukončit, buďte féroví a upřímní. Řekněte, jaké důvody vás k rozchodu vedou, a nenechte se zviklat sliby, naléháním, pláčem nebo vydíráním.

Autor: Jakub Žwak