4 tipy, jak vybrat nejlepší dárky pro ženy

Rady a tipy na seznámení

Vybrat perfektní dárky pro ženy nemusí být jednoduché. Obzvlášť pokud jste muž a něžnější pohlaví je pro vás stále tak trochu záhadou. Jestli si lámete hlavu, čím potěšit maminku, manželku, přítelkyni nebo třeba kamarádku, začtěte se do následujících řádků. Máme pro vás jednoduchý manuál, který vám s výběrem nejlepšího dárku pomůže.

1. Buďte osobní a dejte si záležet

Pokud chcete, aby byl váš dárek osobní a ženu spolehlivě potěšil, dejte si při výběru opravdu záležet. Univerzálním dárkem sice neurazíte, ale ani příliš nenadchnete. Zkuste popřemýšlet, co má obdarovaná žena ráda, jaké má koníčky, co ráda nosí, jakými věcmi se obklopuje? Pokud žena miluje divadlo, kupte jí třeba lístky na zajímavé představení, nebo rovnou permanentku na celou sezónu. Když má raději sport, kupte jí originální sportovní doplněk nebo vybavení. 
Nezapomeňte zohlednit i věk. Dárky pro ženy k 50 se obvykle vybírají jinak než pro mladé ženy či slečny.

2. Vybírejte s předstihem

Při výběru dárku si dopřejte dostatek času. Není nic horšího, než koupit dárek na poslední chvíli někde na benzínce a bez hlubšího významu a vztahu k obdarované. Další faux pas je posílat dále dárky, které jste sami dostali. Největší trapas je darovat prošlou čokoládu nebo dát lahvinku vína zpátky tomu, od koho jste ji dostali. 

Když vás ani po usilovném přemýšlení vhodný dárek nenapadá, zkuste se poradit v okruhu rodiny, nebo společných přátel. Pokud ani společnými silami nic perfektního nevymyslíte, nemusíte se trápit nebo kupovat hlouposti. Pozvěte ženu na dobrou večeři, na wellness nebo ji překvapte lístky do kina a užijte si společně strávený čas. Ten je totiž ze všeho nejcennější. 

3. Nerozbíjejte nutně prasátko

Dokonalost dárku spočívá ve správném výběru, ne v jeho finanční hodnotě. Nemusíte utratit majlant ani se zadlužit, abyste obdarované ženě udělali radost. S láskou nahraná MP3 s písničkami nebo originální básnička mnohdy potěší více než zlatý šperk. Pokud jste s financemi na štíru, existuje spousta možností, které nic nestojí, a zároveň ženu potěší. Co třeba večerní masáž, snídaně do postele nebo kytice z lučních květin? 

4. Zohledněte příležitost

Vybíráte valentýnské dárky pro ženy, nebo sháníte perfektní dárek k narozeninám, svátku, výročí či na Vánoce? Anebo chcete své blízké potěšit jen tak a nepotřebujete k tomu žádnou zvláštní příležitost? K svátku, na Valentýna nebo ke dni matek postačí malá drobnost kytička, bonboniéra nebo oblíbený parfém. Dárky k narozeninám, k výročí nebo na Vánoce vybírejte pečlivěji a buďte osobnější. S láskou vybraný dárek totiž zahřeje u srdce a prozradí o vašem vztahu k ženě více než tisíc slov. Pokud svou spřízněnou duši ještě nemáte, přijďte se seznámit na seznamovací večery v Praze.

 

Autor: Jakub Žwak