Zralé ženy a mladší muži: Může to klapat?

Láska a vztahy

Zralé ženy randí s mladšími muži čím dál víc a boří všechny zažité stereotypy. Přesto vás okolí od vztahu se starší partnerkou nebo mladším partnerem může odrazovat. Vztah zralé ženy po boku energického mladíka může klapat. V dlouhodobé perspektivě ale může narazit na řadu překážek. Kdy stojí za to dát vztahu šanci?

Zralé ženy a mladší muži: Může to klapat?

Zralé ženy randí s mladšími muži čím dál víc a boří všechny zažité stereotypy. Přesto vás okolí od vztahu se starší partnerkou nebo mladším partnerem může odrazovat. Vztah zralé ženy po boku energického mladíka může klapat. V dlouhodobé perspektivě ale může narazit na řadu překážek. Kdy stojí za to dát vztahu šanci?

Nová doba, nová pravidla

V dřívějších dobách by zralá žena na vztah s mladším mužem většinou ani nepomyslela. Dnes už si ve svém okolí můžete všímat párů, kterým to i přes věkový rozdíl ve vztahu klape. Vztahoví experti předpovídají, že vztahů starších žen a mladších mužů bude v dalších letech přibývat. 

Proč randí mladší muži se zralými ženami?

V dnešní době jsou i zralé ženy velice atraktivní a plné energie. Na rozdíl od mladších žen už vědí, co od života chtějí, nechybí jim životní nadhled a zkušenosti. To přitahuje i muže o mnoho let mladší. Určité procento mladších mužů dokonce zralé ženy přímo vyhledává. 

Zatímco muži po čtyřicítce mají svůj sexuální vrchol za sebou, u žen je tomu přesně naopak. Sexy zralé ženy dokáží na rozdíl od svého mladšího já častěji odhodit stud, jsou ochotné experimentovat a vědí, co se jim líbí. Méně často už touží po dalších potomcích, a proto mají více času na společné zážitky ve dvou.

Starší ženy jsou také emočně stálejší a ví, že není nutné řešit každou maličkost. Muži nemají v oblibě hysterické scény, neustále hádky a vyčítání, a proto považují vztah se zralou ženou za harmoničtější.

Proč randí zralé ženy s mladšími muži?

Ženy na mladších mužích obdivují především sílu, energii, humor, mladický zápal a vášeň. Zatímco s bývalými partnery žily v zajetých kolejích, se „zajíčkem” nehrozí nuda ani stereotyp. Po boku mladšího partnera doslova omládnou a rozkvetou. Nová láska jim také dává důvod, proč o sebe stále pečovat a vypadat sexy.

Mladší muži obvykle nemají závazky, a proto si mohou randění užít naplno. Ženy oceňují, že nemusí řešit hlídání partnerových dětí nebo se přetahovat o potomky s jeho ex. V neposlední řadě se od mladého partnera častěji dočkají slov uznání a obdivu. A to zahřeje u srdce každou ženu.

Řiďte se srdcem i rozumem

Pokud je žena mladší pouze o 2-3 roky, nemusíte si s věkovým rozdílem vůbec lámat hlavu. V opačném případě se zkuste zamyslet. Na začátku každého vztahu bývá vše pohádkově krásné a zalité sluncem. Má to ale háček. Když růžové brýle spadnou, můžete narazit na nepřekonatelné mantinely. S přibývajícími léty se navíc bude váš věkový rozdíl prohlubovat. 

Zatímco mladší muž bude i za 10 let plný energie a dobrodružných plánů, starší partnerka rychlému tempu možná přestane stačit. A co když muž v budoucnu zatouží po rodině a vlastních potomcích? 

Pokud chcete dát lásce šanci, promluvte si o společné budoucnosti. Jak vidíte svůj vztah za 5 nebo za 10 let? Toužíte po dětech? Dokážete sladit svůj životní rytmus? Pokud máte podobný náhled na společnou budoucnost, vztah může klapat i přes výraznější věkový rozdíl. Nenechte se odradit uštěpačnými poznámkami rodiny a přátel, pokud vám srdce i rozum říká ANO. Ne nadarmo se totiž říká, že věk je jenom číslo. 
Pokud ale máte pochybnosti, zvažte, jestli vztah hned v počátku čestně neukončit. Pokud to přece jen nevyjde, nevěšte hlavu. Seznamte se zábavně na seznamovacích večerech v Praze a najděte svou osudovou polovičku.

Autor: Jakub Žwak