Menstruační cyklus ženy? Pro muže tak trochu záhada

Láska a vztahy

Co se děje s ženským tělem během menstruačního cyklu? Jak se počítají plodné dny a kdy může žena otěhotnět? Přečtěte si několik zajímavostí o menstruaci a nejspíš vás překvapí, jak moc dokáže ovlivnit chování, náladu nebo chuť na sex.

Jak zbytečně nenaštvat ženu? Respektujte přirozené fáze její periody!

Délka menstruačního cyklu je v průměru 28 dní. Některé ženy trápí nepravidelná menstruace nebo poruchy menstruačního cyklu. Běžně se však cyklus ženy pohybuje okolo 21 až 35 dní. Během této doby se toho v ženském těle odehrává hrozně moc - mění se hladina hormonů a s tím i ženina energie, nálada a chování. 

Některé dny může být unavená a náladová, a tehdy není radno dráždit hada bosou nohou. Jindy je naopak veselá a aktivní a ocení vaši blízkost a třeba i drobné škádlení. Pokud odhalíte tajemství menstruačního cyklu, můžete se na vzestup i pád předem připravit a nastolit ve vztahu harmonii. Menstruační jízdní řád vám také napoví, kdy a jak svést ženu

Jak se počítá menstruační cyklus?

  • Fáze menstruační

První fáze začíná prvním dnem krvácení, které trvá v rozmezí 3-7 dní. Spolu s krví se z těla vyplavuje také neoplozené vajíčko. Ženu mohou potrápit bolesti v podbříšku, únava, útlum v rovině fyzické i duševní.

Pánové, nechte dámy odpočívat a dopřejte jim laskavou péči. Pokud se žena cítí unavená, neplánujte náročnější aktivity.

  • Fáze dynamická

Druhá fáze začíná souběžně s menstruační fází a trvá okolo 14 dní. Hormony stimulují ve vaječníku růst nových buněk, ze kterých se vyvine nové vajíčko. V této fázi má žena nejvyšší hladinu estrogenu. To jí přináší často nával energie, žena je komunikativnější, lépe se soustředí, má krásnější a jasnější pleť, vyšší sebevědomí a také větší touhu po mazlení.

S chutí se tak můžete pustit i do náročnějších aktivit, sportování nebo realizovat své fantazie, jak nejlépe uspokojit ženu.

  • Fáze ovulace

Ve třetí fázi, která trvá 2-3 dny, se zralé vajíčko uvolní do vejcovodu. Během této doby je největší pravděpodobnost otěhotnění. Žena je citlivější, emotivnější, pečující a má větší chuť na sex.

Jak vzrušit ženu v této fázi? Dejte jí najevo svou lásku a zahrnete ji něžnostmi. Šetřete ve vztahu zbytečnou kritikou, která by ji mohla vykolejit, a buďte empatičtí. 

  • Fáze PMS

PMS fáze zvaná také premenstruační syndrom trvá 13-14 dní. Typické je střídání nálad, plačtivost, podrážděnost, střídání vln energie a vyčerpání, zhoršení pleti, menší chuť na sport i na sex. 

Některé ženy vám v tomto období mohou připadat přehnaně kritické, neustále podrážděné a někdy až nesnesitelné. Nebojte, tato fáze přejde a zase bude lépe. Buďte trpěliví a nedávejte ženě zbytečné záminky k hádkám.

Sex během menstruace

Ženy často tápou, jak nejlépe uspokojit muže v posteli nebo jak ho vzrušit při líbání v době své periody. Pokud jsou oba partneři otevření vyzkoušet sex během menstruace, nic tomu nebrání. Nebojte se o tom spolu mluvit. Pokud je to pro oba nebo jednoho z dvojice tabu, věnujte se mazlení. 

Co vzrušuje ženy a muže? Zaručený způsob, jak provokovat muže, je obvykle orální sex. U žen je to různé. Nejlépe proto uděláte, když se své polovičky zeptáte, na co má právě chuť. 

Respektovat přirozené fáze cyklu ženy je dobrým návodem pro muže i ženy, jak ve vztahu zachovat empatii jeden k druhému a vnést do vztahu harmonii. 

Pokud jste ještě nenašli svou polovičku, přijďte se seznámit na speed dating v Praze

Autor: Seznamovací večer