Tipy kam vyrazit za poznáním od cestovní kanceláře CK Mundo

Rady a tipy na seznámení

Konečně jste se poznali. Sdílíte spolu nejen sympatie a hodnoty, ale také nadšení pro cestování? Inspirujte se našimi tipy na společnou dovolenou, kde poznáte jeden druhého stejně jako kus světa. Nezapomenutelné zážitky zaručeny!

1.Romantická Bretaň a Normandie

Jaká evropská země vás napadne jako první, když se řekne „romantická destinace“? Dost možná to bude Francie. Oceánem ošlehaná Bretaň a Normandie patří k jejím nejkrásnějším regionům a toto přízvisko rozhodně nezapře! Užijete si tu procházky po rozlehlých písečných plážích, dramatických žulových útesech i přístavních promenádách. Tu narazíte na kamenný maják či větrný mlýn, jinde užasnete nad řadou menhirů či impozantní gotickou katedrálou.

Historii tu prostě pocítíte na každém kroku – ať už v podobě připomínky tajuplných keltských druidů, korzárských výprav či válečného roku 1944. A když při návštěvě architektonického skvostu Mont St-Michel zacitujte Victora Huga, který tuto pevnost nazval „pyramidou moří“, zapíšete se jako nenapravitelný romantik.

Dojmy můžete sdílet u sklenky jablečného cidru nebo vyhlášeného calvadosu. Nezapomeňte ochutnat také vyhlášené slané palačinky galletes a vynikající sýry v čele s pravým camembertem. A věděli jste, že i afrodiziaka jako slávky na víně či ústřice jsou běžnou součástí zdejšího jídelníčku? :)

2. Národní parky Finska

Pokud jste oba milovníky přírody, nezklamou vás nádherné scenerie Finska. Ne nadarmo je přezdívané „zemí tisíce jezer“. Kromě vodních ploch pokrývají značnou část krajiny lesy a mokřady s jedinečnou biodiverzitou, která je chráněna statusem národního parku. Na území Finska se jich nachází celkem čtyřicet, tudíž je opravdu z čeho vybírat.

Navštívit můžete také středověké pevnosti, dřevěné kostely i roztomilé skanzeny. Finská města zdobí spousta parků a pestrobarevných domků. V hlavním městě Helsinkách se pokochejte běloskvoucí pravoslavnou katedrálou, nádhernou hvězdicovitou pevností a potěšte chuťové buňky nějakou z dobrot v místní kryté tržnici.

Ke společným zážitkům, které si z Finska odvezete, nebudou jistě chybět projížďky na lodičkách, posezení u plápolajícího ohýnku, houbaření a třeba potkáte i losa. :) No a nesmíme zapomenout na saunu! Kde jinde se zbavit ostychu než v zemi, kde má tento očistný rituál těla i ducha své kořeny?

3. Slunce a vulkány na Sicílii a Liparských ostrovech

Že si svou vysněnou dovolenou představujete spíše v prosluněném Středomoří? Sicílie není známá jen svým krásným pobřežím, ale také fascinujícím přírodním živlem.

Tyčí se tu Etna, nejvyšší činná sopka na evropském kontinentu a na nedalekých Liparských ostrovech také Stromboli a další pozoruhodné vulkány. Společný výšlap na sopečný kužel a pohled do kouřícího kráteru je rozhodně zážitkem, který rozehřeje nejedno srdce!

Potom můžete v klidu relaxovat na plážích s černým pískem, šnorchlovat v průzračném moři nebo si udělat legrační fotky s léčivým blátem ze sirného jezírka na ostrově Vulcano.

Ani milovníci historie tu nepřijdou zkrátka – antických památek i středověkých pevností je Sicílie plná. Za návštěvu stojí například malebná Taormina s řadou paláců a úchvatným řecko-římským amfiteátrem či Archimedovy Syrakusy, jedno z nejvýznamnějších měst antického světa. A kdyby to nestačilo, můžete cestu na Sicílii spojit se zastávkou v Římě, Neapoli či dramatických Pompejích.

4. Nevšední zážitky v Makedonii

Máte-li v sobě objevitelského ducha a rádi byste společně prozkoumali místa, která nejsou ještě příliš poznamenaná turismem, vyrazte na Balkán. A proč ne třeba do Severní Makedonie?

O téhle zemi jste toho možná ještě mnoho neslyšeli, ale vězte, že tu na vás čeká překrásná nedotčená příroda a neskutečně zajímavý kulturní kolorit. K turistice lákají zelené svahy se stády cinkajících oveček, hluboké kaňony a monumentální hřebeny pohoří Šar Planina, kde užasnete nad krásnými výhledy.

Krom toho Makedonie nabízí jedinečnou koncentraci starých byzantských kostelíků, pravoslavných monastýrů i krásně zdobených mešit. Součástí pozoruhodné mozaiky jsou také antické památky a tradiční turecké bazary s orientální atmosférou. Zastavte se třeba v některé z vlašských vesniček, kde se zastavil čas a poznejte pohostinnost místních obyvatel.

K vodním radovánkám láká rozlehlé Ohridské a Prespanské jezero a megalitická observatoř Kokino se zřejmě zařadí k místům, kde jste viděli nejkrásnější západ slunce…

 

Vyměňte si kontakt na naší cestovatelské seznamce a získejte oba slevu 1000 Kč na zájezd od CK Mundo do vaší vysněné destinace! Vybírat můžete na www.mundo.cz.

 

 

Autor: Karolína Walterová, CK Mundo