Seznamka pro seniory: Proč stojí za to se seznámit i po šedesátce a kde hledat partnera?

Láska a vztahy

Že už vám kvetou vlasy stříbrem a na rande jste byli naposledy v minulém století? Nehažte proto flintu do žita. Zdaleka ještě nepatříte do starého železa. Nejedna dáma nebo gentleman čeká na někoho, jako vy. Prozradíme vám, kde se v seniorním věku seznámit, aby to stálo za to!

Nezůstávejte ve stáří sami

Trávíte většinu dní o samotě a nechcete, aby to tak bylo napořád? Návštěvy dětí a vnoučat vždy potěší, přesto blízké pouto mezi partnery nedokážou nahradit. Navíc mají jistě svých starostí a povinností až nad hlavu, zato času velmi málo. Životní polovičku nemohou zcela nahradit ani kamarádi a kamarádky, se kterými se občas potkáte třeba na pivu nebo v kavárně.

Společnost blízké osoby, porozumění a něhu potřebujeme ve dvaceti stejně jako v osmdesáti, proto není rozumné rezignovat na lásku a vztah. I když v pozdějším věku už jsou priority a nároky na ideálního partnera někde jinde než ve dvaceti, třiceti letech. 

Nový vztah vám vlije do žil novou energii 

Osamělé luštění křížovek, čtení detektivek, sledování televize… Stereotyp a samota se většinou začnou velice rychle zajídat. Mnoho seniorů, kteří zůstanou sami, časem upadá do letargie, protože mají pocit, že už se nemají na co těšit. S novým partnerem či partnerkou zažijete spoustu nových dobrodružství, která vám do žil napumpují novou energii. Vedle nové lásky tak doslova omládnete.

I když už společně nejspíš nepokoříte Mount Everest, pořád je na světě co objevovat. Nová města a místa, výstavy, galerie, restaurace… Záleží jen na vaší fantazii a možnostech. Že už na dobrodružství moc nejste? Nebo už na některé aktivity nemáte zdraví? Společně strávený čas si můžete bezevšeho užít i v klidu domova. Hlavní přeci je, že můžete své každodenní radosti i starosti s někým sdílet a že se spolu máte vždy na co těšit.

Rychlé rande pro seniory 

Randění seniorů už naštěstí není žádné tabu. Na internetu funguje nejedna seznamka pro seniory. Přesto mnoho seniorů volí raději serióznější, bezpečnější a diskrétnější formu seznámení - takzvaný seznamovací večer  neboli rychlé rande. A o co vlastně jde?

V jeden čas a na jednom místě se sejde několik nezadaných mužů a žen, kteří se chtějí seznámit. Prohodí spolu pár slov a nakonec se rozhodnou, s kým by si chtěli vyměnit kontakt. Vybranou osobu nebo více osob označí diskrétně ve formuláři. Na konci večera předá moderátor kontakty  párům, které ve formuláři označily vzájemné sympatie. Nemusíte se obávat odmítnutí tváří v tvář ani toho, jak odmítnout někoho, kdo vám není příliš sympatický.

Rychlé rande můžete zažít na několik způsobů. Co třeba pohodové seznámení v kavárně nebo příjemná procházka Prahou? Nezáleží na tom, jestli jste vdovec, vdova nebo rozvedení. Přijďte se pobavit, seznámit a najít spřízněnou duši. 

Přehled akcí pro seniory najdete zde: Seznamka pro seniory.

Autor: Jakub Žwak