Nejčastější chyba na rychlém rande. Neděláte ji taky?

Rady a tipy na seznámení

Návštěva speed datingu může být významným milníkem ve vašem životě. Právě tady totiž můžete potkat svou osudovou polovičku, která váš život naplní štěstím a radostí. Jak to zbytečně nepohnojit hned v začátku a nenechat si ujít šanci na další rande?

Jak to na rychlém rande chodí?

Speed dating není on-line seznamka. Rande zažijete rovnou naživo, ale ani tady se neobejdete bez e-mailové adresy. Ptáte se proč? Představte si, že vám na večeru padne do oka nějaká žena nebo muž, se kterým byste rádi zašli na další rande. Pokud budou sympatie vzájemné, vymění vám agentura na sebe kontakt právě v podobě e-mailové adresy. 

Žádné podrobnější osobní údaje nikde neudáváte. Vše je naprosto diskrétní. Do přihlašovacího formuláře stačí vyplnit vaše křestní jméno nebo přezdívku, rok narození a e-mailovou adresu. Tyto údaje slouží pouze pořádající agentuře a na samotném seznamovacím večeru pak vystupujete anonymně. Ostatní účastníci se o Vás dozví jen tolik, kolik jim o sobě prozradíte.

Neztroskotejte na odstrašující e-mailové adrese

Mnoho lidí nechce při prvním kontaktu udávat svůj pracovní e-mail, ze které jde většinou vyčíst nejen plné jméno, ale i místo, kde pracujete. Přihlašují se proto pod e-maily, které si založili třeba už v době studií. A tady může nastat kámen úrazu. E-mail, který jste si vytvořili v 19, nemusí být vhodný pro seriózní seznamování ve 30 nebo 40 letech. 

NE zdrobnělinám a vulgaritám

Vyvarujete se e-mailů se zdrobnělinami vašeho jména, dále e-mailů, které působí vulgárně nebo „neotesaně“. Rovnou zapomeňte na e-maily, jako je například lucinka.beruska@...cz, pepan-pepek@...cz nebo medvidek.karlicek@...cz. Tabu jsou také e-maily s erotickým podtextem, jako například dabelsky.amor99@...cz. Seriózně nepůsobí ani e-maily, které obsahují dlouhé řady čísel nebo jména známých osobností, třeba bozsky.bruce@...cz

Pokud váš protějšek dostane kontakt podobného ražení, možná vám raději ani nenapíše.

Buďte seriózní a kreativní

A jakou adresu tedy zvolit? Pokud je to potřeba, založte si nový e-mail, ve kterém je obsažené vaše křestní jméno. Držte se všeobecně známých serverů, jako je Seznam, Google, Centrum. 

Zapojte fantazii a do názvu e-mailu můžete zakomponujte to, co máte rádi. Pokud je to například modrá barva, vytvořte si e-mail pavel_modry@...cz. Když máte rádi hory, mohla by být vaše e-mailová adresa Ales_K2@...cz. Pokud máte rádi turistiku, můžete si zvolit adresu Ondrej-turista@...cz

TIP: Hodně e-mailových adres může být obsazeno, a tak můžete místo klasického spojovacího znaku v podobě tečky(.) zvolit například pomlčku (-) nebo podtržítko (_).

Pokud se rozhodnete vydat na speed dating, zkuste se podívat na dostupné termíny v Praze. Přejeme hodně úspěchu!

Autor: Jakub Žwak