Nejlepší romantické filmy, které musíte vidět

Rady a tipy na seznámení

Strhující emoce, vášeň, touha, láska, slzy i dojetí... Správný romantický film nebo romantická komedie vás nenechá chladnými. Máme pro vás tipy na nejlepší romantické filmy, které stojí opravdu za to!

TOP romantické filmy od 90. let

Láska nebeská (1987)

S hlavními hrdiny romantického fantasy filmu Láska nebeská prožijete spoustu komických situací, ale také vášeň, něhu a romantiku. Timothy Hutton coby Mike Shea neváhá opustit nebe, aby mohl být znovu se svou láskou. 

Pokud jste tenhle nejlépe hodnocený romantický film (podle CSFD.cz) ještě neviděli, máte rozhodně co dohánět. Hodí se jak pro osamělé večery, tak pro sledování ve dvou nebo domácí kino s přáteli.

Titanic (1997)

Kdo by neznal legendární film Titanic s Leonardem di Capriem a Kate Winslet? Americký romantický film ověnčený 11 Oscary už léta trhá rekordy v diváckém hodnocení nejen na Netflix a Csfd.cz.  Osudy dvou lidí se nakrátko spojí, aby se brzy rozešly navždy. Protože Titanic nepatří mezi filmy ryze pro ženy, doporučujeme ho také pro romantické večery ve dvou.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Romantika s Bradem Pittem, který ve filmu ztvárňuje samotnou Smrt, vás překvapí směsí vášně, touhy, dojemných scén i nečekaným závěrem, který bude bavit ženy i muže.

Nejlepší zamilované filmy let 2004-2014

Zápisník jedné lásky (2004)

Rozum nebo cit? Dilema veskrze Hamletovské rozsekne romantické drama Zápisník jedné lásky. Opravdovou lásku totiž neuhasí rozdílné sociální postavení, ani rodiče, ani válka a léta odloučení. Ideální námět na romantický večer ve dvou nebo sólo podívanou. 

Hvězdy nám nepřály (2014)

Máte melincholickou náladu a chuť na smutné romantické filmy? Romantický film nejen pro teenagery Hvězdy nám nepřály vás dojme k slzám. Hazel a Gus jsou dva mladí lidé, kteří se seznámí v podpůrné skupině pro nemocné rakovinou. Jejich neobyčejný příběh vás chytne za srdce, ať je vám osmnáct nebo osmdesát. 

S láskou Rosie (2014)

Mohou se dva přátelé do sebe zamilovat? Rosie a Alex jsou přátelé od dětství. Ačkoliv se jejich osudy dlouho míjí a do cesty jim vstoupí jiné vztahy, manželství a dítě, nakonec se jejich srdce spojí. Tahle romantická komedie je plná zábavných scén a nečekaných zvratů. Můžete na ni koukat s přáteli, s partnerem nebo vás zahřeje za osamělých večerů.

Probudím se včera (2012)

Sci-fi a romantika. Jde to vůbec dohromady? Sci-fi romantická komedie s Jirkou Mádlem v hlavní roli vás přesvědčí, že ano. Ne nadarmo totiž patří mezi nejlepší české romantické filmy. Hlavní hrdina Petr cestuje zpět časem, aby znovu setkal se svojí studentskou láskou. Když se s ní znovu sejde, musí najít cestu, jak si získat její srdce i pro budoucnost. 

Chtěli byste romantiku zažít nejen ve filmu, ale jste momentálně bez partnera? Přijďte se seznámit na speed dating v Praze a najděte osudovou lásku.

Autor: Jakub Žwak