Návod pro muže: Jak se připravit na první rande?

Rady a tipy na seznámení

První rande je zlomový okamžik, který rozhodne o všem. Máte jen jeden pokus, abyste ženu okouzlili. Další šance už nejspíš nebude. Přečtěte si, jak to nepokazit a nepohřbít naději na další rande.

1. Naslouchejte

Z rande by se rozhodně neměl stát váš monolog, ve kterém ženě vylíčíte své úspěchy, vzestupy či pády. Ženy mají rády muže, kteří umí naslouchat. Pusťte dámu ke slovu, ptejte se na její zájmy, koníčky, oblíbené filmy nebo hudbu. 
Na prvním rande nikdy nevytahujte staré kostlivce ze skříně. Naprosté tabu je probírání minulých vztahů, sexuálních preferencí či problémů v práci. Zapomeňte také na fantazírování o své vyvolené, která se o vás postará stejně dobře jako maminka.

2. Netlačte na pilu

Pokud stojíte o vážný vztah, nezvěte hned ženu k sobě domů. Budili byste dojem, že vám jde pouze o to jedno.
Nechte si také zajít chuť na vášnivé líbání. Tentokrát se musíte spokojit s podáním ruky nebo políbením na tvář. 
Než se rozloučíte, nezapomeňte poděkovat za krásný večer. Z domu můžete poslat ještě krátkou textovku. Dnešní večer byl skvělý, těším se na další rande. 

3. Dejte si v koupelně víc než 5 minut

Čistý, oholený, upravený a voňavý muž působí na ženu jako magnet. Pokud víte, že to z práce domů nestihnete, nezapomeňte si přibalit čistou košili a také deodorant. Sprcha, umyté vlasy, perfektní oholení a deodorant jsou naprostý základ. Úspěch bude mít také jemný nevtíravý parfém. Na lacinou kolínskou ale rovnou zapomeňte. 

4. Vsaďte na správný outfit

Otrhané džíny a seprané tričko nechte na každý pád doma. Pokud toho váš šatník už hodně pamatuje, vyrazte na nákupy. Kupte si něco pohodlného a vkusného. 
Může to být košile nebo tričko, džíny nebo volnočasové kalhoty. Na vrch přihoďte lehký svetr nebo volnočasové sako. Dejte si pozor, aby váš outfit nepohřbily špinavé boty nebo nevyžehlená košile.
Pokud je pro vás móda španělskou vesnicí, vemte na nákupy kamarádku. 

5. Nelžete

Netvrďte, že vedete celé oddělení a ve volném čase skáčete padákem, když pracujete jako řadový zaměstnanec a o víkendu nejraději posedíte s kamarády u piva. Pravda by stejně dříve či později vyšla najevo. Pokud máte svou práci rád a děláte ji dobře, žena to určitě ocení. Rozhodně nemáte důvod se podceňovat. 
Pokud máte každý rozdílné zájmy, koníčky a názory, nesnažte se lhát jen proto, abyste u ženy uspěli. Přetvářka vám stejně dlouho nevydrží. Když zjistíte, že nemáte nic společného, nejspíš to není ta pravá. A to je rozhodně lepší zjistit hned, než se trápit ve špatném vztahu, jen abyste nebyli sami.

6. Nebuďte arogantní

Říká se, že ženy milují sebevědomé muže. Nepleťte si ovšem sebevědomí s arogancí. Nemusíte dokazovat, že jste nejlepší na světě a nad vás není. Pokud se budete chovat nadřazeně, ať už k ženě, nebo třeba k obsluze, dobrý dojem rozhodně neuděláte. 
Odpusťte si také kritiku personálu, jídla, kavárny nebo restaurace. Naprosté tabu je také pomlouvání a kritizování ex partnerek. 

7. Neskrývejte nervozitu

Potíte se, třesou se vám ruce, koktáte, mluvíte páté přes deváte nebo naopak zarytě mlčíte… Nervy zkrátka pracují na plné obrátky. Nervozita není na prvním rande nic neobvyklého. 
Své pocity nemusíte trapně maskovat. Nechcete přece, aby si žena myslela, že jste takový normálně. Raději otevřeně přiznejte, že vám na schůzce záleží, a proto jste nervózní. Věřte, že i žena zažívá podobné pocity.
Tím, že situaci pojmenujete, z vás strach pomalu opadne. Pokud by to nezabralo a situace se stávala kritickou, omluvte se a dojděte si na toaletu. Zhluboka se nadechněte, omyjte si obličej, pokud se příliš potíte, a stres z vás začne opadávat.


Přejeme vám hodně štěstí, abyste na rande zazářili. Pokud by to přeci jen nevyšlo, nevadí. Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Přijďte na rychlé rande v Praze a seznamte se až s 12 ženami za 1 večer.

Autor: Jakub Žwak