Jak oslovit holku, aby vám nedala košem?

Rady a tipy na seznámení

První kontakt s krásnou neznámou vyžaduje notnou dávku odvahy. Naštěstí existuje pár prověřených postupů, kterými neurazíte a zaujmete ženu bez ohledu na věk. Chcete vědět "jak ji oslovit?" čtěte dál...

Stydíte se mluvit s cizími lidmi? Trénujte to

Stresuje vás i pracovní pohovor nebo schůzka s neznámými lidmi a představa oslovení cizí dívky je pro vás vyloženě nepříjemná? Bez obav. Je to otázka cviku stejně jako cokoli jiného. Vyhledávejte záměrně situace, kdy kontaktujete neznámé lidi – ať už jim pomůžete zvednout kabát, nebo se zeptáte na čas nebo na cestu.

Můžete to vzít i jako zajímavou sociální hru. Nechte mobil doma a zkuste si poradit v neznámém městě. Uvidíte, jak zajímavé příležitosti vám to přinese.

„Mám známého, který léta nemůže najít vztah. Přitom je krásný, inteligentní a má úžasné vystupování. Na internetové seznamky není typ, rozhodl se oslovovat dívky přímo. Chvíli mu to trvalo, ale dnes nemá problém dohonit na ulici holku a říct: „Ahoj, máš krásný úsměv, mohl bych tě někam pozvat?“ Ještě žádná na něj nebyla vyloženě nepříjemná. Některé odmítnou, jiné mu dají číslo. Není to žádný problém, naopak je pochvala potěší,“ říká Zuzana z Prahy.

Věřte své intuici

Ženy chtějí muže rozhodného a zdravě sebevědomého. Oslovte ji proto způsobem, ve kterém se vy osobně cítíte jistě. Nedokážete jí hned vyseknout poklonu? Nevadí. Přijďte k ní a zeptejte se na něco, co vám přijde přirozené. Víte, kolik krásných vztahů vzniklo třeba z banálních otázek o počasí?

Na ulici nebo v tramvaji neplýtvejte časem

Ve venkovním prostředí většinou lidé spěchají a nejsou připravení na rozhovor jako třeba v baru nebo na jiné společenské akci. Než abyste si vyčítali promarněnou šanci, raději seberte odvahu ji oslovit. V nejhorším vás odmítne. Nic horšího se stát nemůže.

Nejdřív se rozmyslete, co jí chcete sdělit a to rovnou řekněte. Pokud začnete: „Dobrý den, jen jsem vám chtěl říct, že vám to sluší“, není to špatně – dívku to potěší. Ale vypadá to, že nečekáte reakci. Pravděpodobně vám řekne „děkuji“ a půjde dál. Na to ale nemáte čas. Jděte rovnou k věci. Přidejte k pochvale očí, úsměvu nebo barvy kabátu hned i zmiňované pozvání na něco dobrého nebo poproste o číslo. Žádná dívka se neurazí.

Vždycky máte něco společného

Chcete oslovit ženu přirozeně a nenuceně? Rozhlédněte se kolem a využijte společného prostředí nebo situace. Použijte to, co se právě nabízí. K typickým bezpečným oslovením, kterými nic nezkazíte, patří třeba:

  • Při běhu: Promiňte, běháte tu často? Hledám nějakou středně těžkou trasu tak na hodinku, nemohla byste mi poradit?
  • Se psem: Dobrý den, není to československý vlčák? Ti se málokdy vidí.
  • Na koncertu/v divadle: Jste tu dnes poprvé? Jak se vám představení líbí? Půjdete i příště?
  • Na svatbě: Jsi tu od nevěsty, nebo od ženicha?

I seznámení v baru má svá úskalí

Bary a noční kluby patří ke zdánlivě nejsnazší cestě, jak oslovit kluka nebo holku. Hodně lidí tu však hledá odreagování, ne vážný vztah. Vaše pozvání na drink, které dívka slyší večer už po sté, tak nejspíš nedopadne na úrodnou půdu. Zkuste být originálnější.

Přesvědčte ji, že to myslíte vážně. Místo pozvání na drink si k ní přisedněte, představte se a řekněte, proč ji oslovujete. Čas tu hraje ve váš prospěch. V baru většinou nikdo nikam nespěchá.

Nikdy na ni nic nepovykujte

Mužské ego často velí k nevhodnému způsobu seznamování hlasitým pokřikováním pochval nebo vtípků tak, aby celý sál věděl, že jste se právě zakoukal. Na to pozor. Většina dívek nechce být středem pozornosti a váš vztah tak může skončit ještě dřív, než začal.

„Na kamarádčině svatbě jsme večer tancovali. Cizí kluk na mě začal na parketu ukazovat prstem a pokřikovat komentáře k mému tanci. Sice zřejmě pochvalné, ale mě spíše otrávily. Nesnáším, když se všechny pohledy upínají na mě,“ varuje před častou chybou v seznamování Martina.

Jak oslovit holku na seznamce

Hodně lidí se dnes skrývá při oslovení do komfortní zóny internetových seznamek. Oslovit tu holku nebo kluka je stejně snadné jako kontakt kdykoli utnout. Většinu lidí nakonec přestanou nekonečné chaty o ničem bavit.

Na internetu však nikdy nevíte, jestli neplýtváte energií na někoho, kdo vás v reálu třeba vůbec nezaujme. Pokud nechcete ztrácet čas, zkuste rovnou seznamku s rande naživo. První kontakt tu většinou nemusíte vůbec řešit. Všichni jsou na akci ze stejného důvodu. Mívá navíc daný program, takže nemusíte ošemetnou otázku prvního kontaktu vůbec řešit.

Pozor: Nekazte si zbytečně první dojem

Paradoxně časté chyby, jak sbalit holku, vznikají ještě dříve, než ji oslovíte. Dokonce ještě než vyrazíte ven. Ženy totiž chtějí muže nejen rozhodného a sebevědomého, ale také dobře upraveného. Proč? Není v tom nic povrchního. U obou pohlaví představují upravené vlasy, ruce, čistá pleť, boty a oblečení symbol určitého společenského postavení. Lidé tak dávají najevo, že mají ve svém životě pořádek a jasné priority, což jsou důležité rozhodující faktory pro dobře fungující vztah, o který ženy opravdu stojí.

Už víte, jak oslovit krásnou ženu? Zkuste třeba na některém z příštích termínů seznamky v Praze.

Autor: Jakub Žwak