Zkusil seznamku na cestování, potkal lásku na první pohled

Láska a vztahy

Zatím nemáte štěstí na toho pravého/pravou? Kamarádi mají jiné zájmy než společnou dovolenou? Nezoufejte a zkuste cestovatelskou seznamku jako Honza z Prahy. Třeba poznáte víc než jen nové krajiny…

Každý 2. Čech vyráží aspoň jednou ročně na dovolenou

Loni uskutečnili Češi podle Českého statistického úřadu přes 5 milionů delších zahraničních cest. O něco častěji vyrážejí na cesty ženy. Odpočinek u moře si užívají v doprovodu kamarádky, sestry nebo maminky.

Samotu nejvíc člověk pozná ve volném čase

„Měl jsem přes 10 let přítelkyni. K moři jsme jezdili dvakrát do roka. Teď mi to chybí,“ říká Honza z Prahy. S partnerkou poznali snad všechny běžné destinace od Egypta po Spojené arabské emiráty. Hledá novou parťačku na cestování a doufá, že časem i na něco víc.

Nadchl ho příběh kamaráda, který vyrazil na speed dating a potkal tam lásku na první pohled. Během pár minut zjistili, že sdílí stejnou vášeň nejen pro cestování. Za měsíc na Velikonoce vyrazili do Harrachova a v létě na první dovolenou k moři. Skoro jako z filmu.

Nejvíc Čechů hledá spolucestující k moři

Hledám spolucestující do Chorvatska, Egypta, nebo kamkoli k moři, to jsou nejčastější poptávky v rubrice „hledám spolucestující“. Není divu, na delší cestu chce málokdo vyrazit sám.

„Může se cokoli stát, udělá se mi špatně, ztratím se nebo mě okradou,“ tak zní nejčastější důvody, proč Češi využívají služeb turistické seznamky. Zdaleka nejde jen o single cestovatele. Často parťáka hledají i ti, jejichž partner nemá čas nebo zájem o cestování.

Nového spolucestujícího si předem prověřte

Odpověděl vám někdo na cestovatelské seznamce a chce vyrazit co nejdřív? Buďte opatrní. Pozvěte ho nejdřív na výlet nebo víkend po Čechách. V bezpečí dojezdové vzdálenosti si ověříte, že si máte o čem povídat a blízkost nového parťáka či parťačky vám vyhovuje. Pokud nemáte dost času, vyrazte spolu aspoň na oběd.

Sledujte, jak reaguje váš nový parťák na cesty v situacích jako:

  • Nepříjemný číšník nebo jiná nečekaná situace
  • Ztráta orientace na mapě
  • Placení společné útraty

Pokud nejste extrémní introvert a nevyhledáváte dovolenou v tichosti, sledujte také, zda máte s novým spolucestujícím společná témata. Může to být cokoli od filmů, knih až po práci. Tu ale nejspíš na dovolené řešit nechcete.

3 největší výhody cestovatelské seznamky naživo

  1. Neztrácíte čas seznamovací schůzkou. Už na ní jste.
  2. Hned se zeptáte na všechno, co považujete za důležité.
  3. Hodně poznáte z řeči těla.

Irena z Prahy: Z parťáka na cesty se stal parťák na celý život

Jiný životní příběh zažila Irena z Prahy 4. Od svých 18 let měla dobrého kamaráda na cesty. Vyrážela s ním hlavně do vzdálenějších destinací – Čína, Vietnam nebo Jihoafrická republika. Mezitím vystřídala několik životních partnerů, ale nakonec zjistila, že nejvíc jí vyhovuje právě Jirka. Tolikrát ji na cestách podržel. Ne nadarmo se říká, že nejlépe poznáte člověka v novém prostředí a situacích, které ani jeden neznáte.

Chcete zažít stejný příběh jako Irena nebo Honzův kamarád? Mrkněte na nejbližší večery cestovatelské seznamky v centru Prahy.

Autor: Jakub Žwak