Seznamka pro 50+: Jak začít nový vztah po padesátce?

Láska a vztahy

Je vám přes padesát a zůstali jste sami. Děti už jsou dospělé, máte spoustu volného času a navíc zkušenosti z předchozích vztahů. Už víte, na čem ve vztahu opravdu záleží a poučili jste se z dřívějších chyb. To je ideální základ pro novou lásku, která nevyšumí s první ostřejší hádkou. Zahoďte tedy obavy i stud a přečtete si, jak se seznámit po padesátce.Nový vztah po padesátce

Po rozvodu nebo smrti partnera se ocitáte na rozcestí. Děti se odstěhovaly a najednou je doma ticho a prázdno. Často se nudíte, protože samotným se vám nic podnikat nechce. Chybí vám hřejivá náruč, porozumění a spolehlivý parťák pro život. Nejeden padesátník řeší stejný problém jako vy. Potřeba milovat a být milován se totiž s věkem nemění. 

Možná vás občas přepadne myšlenka, jestli má smysl začínat nový vztah po padesátce. I když vám už není dvacet, můžete s novým partnerem spokojeně prožít dalších dvacet-třicet let. A to už přece stojí za to! 

Mylné předsudky a výčitky

Trápí vás obavy, co tomu řeknou kamarádi a kamarádky? Jak budou reagovat děti a nejbližší okolí? Vztahy po rozvodu nebo smrti partnera už dávno nejsou tabu. Na lásku máte právo v každém věku. Kdo vás má rád, bude vám přát štěstí. A pokud někdo utrousí jedovatou poznámku, nejspíš vám závidí. 

V navázání nového vztahu vám možná brání také pocit, že už nejste tak atraktivní jako před lety. Věřte, že váš protějšek trápí naprosto stejné otázky. Ve skutečnosti zralá láska neřeší kila navíc, vrásky ani povadlou pleť. Teď už totiž víte, že skutečný vztah je o něčem jiném. A kdo ví, nakonec vás možná překvapí, jak se vedle nové známosti rozzáříte štěstím a omládnete. 

Rande po padesátce

Divadlo, kino, romantická večeře, projížďka na lodi nebo třeba piknik v trávě… ruku v ruce vyrazíte kam vás jen napadne. Už se nemusíte honit za výdělkem ani pečovat o malé děti, proto si rande vychutnáte bez stresu a spěchu. 

Seznamky 50+

Randění ve zralém věku má jednu nevýhodu. Ženy a muži po padesátce mají méně možností, jak se seznámit. Naštěstí existuje nejedna seznamka nad 50 let, která spojí osamělé padesátníky a zralé padesátnice. Pokud máte ze seznamování přes internet obavu, vyzkoušejte serióznější speed dating

Speed dating 50+

Speed dating 50 plus je seznamka pro padesátníky, kteří hledají vážný vztah. A o co vlastně jde? Přijdete na seznamovací večer v kavárně nebo třeba restauraci, kde poznáte hned několik potenciálních partnerů. Nemusíte se bát, že nebudete vědět, co dělat nebo jak se chovat. Večerem vás provede moderátorka, která vás nenechá na pochybách. Na rozhovor s jedním protějškem máte jen 5 minut. Pokud si vzájemně padnete do noty, vyměníte si prostřednictvím moderátorky kontakty. Pokud jiskra nepřeskočí, vyhnete se odmítnutí nebo trapnému tichu.

Seznamovací večery pro padesátníky pořádá v Praze seznamka manželů Žwakových. Stačí si rezervovat termín a užít si po letech nádherné rande.

Autor: Jakub Žwak