Seznamka pro čtyřicátníky: Vztahy po 40 bývají vyrovnanější a pevnější

Láska a vztahy

Je vám 40 a stojíte znovu na začátku. Rezignovat na lásku by ale byla škoda. Osudový partner vám totiž může být blíž, než si myslíte. Stačí rozhodit sítě a ulovit tu správnou rybu. 

Nezadaní čtyřicátníci 

Randit ve středním věku má jednu výhodu. Zatímco ve dvaceti jste měli o ideálním partnerovi mlhavou představu, teď už víte, koho hledáte. Dříve vám možná stačilo, že oba rádi jezdíte na hory a posloucháte stejnou muziku. Později jste pochopili, že stejný vkus pro spokojený vztah nestačí. Proto bývají vztahy čtyřicátníků vyrovnanější a stojí na pevnějších základech.

Nová rodina

Rozhodli jste se otevřít srdce nové lásce? Hlavou vám jistě běží vodopád myšlenek. Dá se skloubit nový vztah s péčí o rodinu? Nebudou pro nového partnera děti překážkou? Bude se mnou chtít partner založit rodinu? Čtyřicátníci obvykle mají děti, nebo touží po vlastní rodině. I muži po 40 dají obvykle přednost rodinnému přístavu před bouřlivým románkem. Na prvním rande proto nemusíte o svých potomcích mlžit.  

 

Než svou femme fatale či pana božského představíte dětem, dopřejte si dostatek času na seznámení. Osudový partner pochopí, že ve hře nejsou jen vaše city, ale také zodpovědnost za rodinu. Pokud by vztah záhy ztroskotal, děti by byly zmatené. 

Jak se seznámit po čtyřicítce?

Podle statistik dávají čtyřicátníci a čtyřicátnice přednost seznamování přes internet. Najít partnera na síti však bývá náročné. Nejde jen o zdlouhavé dopisování, které často vyšumí do ztracena. Anonymní prostředí internetu přitahuje podvodníky, kteří ve skutečnosti o vážný vztah nestojí. 

Serióznější a rychlejší alternativou je speed dating. Je to rychlé rande, během kterého poznáte za 1 večer až 12 potenciálních partnerů. Speed dating 40+ můžete navštívit třeba v Praze. 

Ať už se rozhodnete seznámit jakkoliv, jedno je důležité. Nepřestávejte věřit, že váš osudový partner existuje. Pár nevydařených schůzek nic neznamená. 

Autor: Jakub Žwak