Rozvodem život nekončí. Víme, jak se znovu zamilujete

Láska a vztahy

Na začátku jste byli dokonalý pár a nikdy jste si nemysleli, že za pár let budete stát před rozvodovým soudem. Cítíte se smutní a zklamaní. Možná si nevěříte a přemýšlíte, jestli se dokážete znovu zamilovat a být konečně šťastní. Věřte, že rozvodem život rozhodně nekončí! Naopak něco nového začíná. Stačí se poučit z předešlých chyb a najít partnera, který vás bude milovat v dobrém i zlém.

Začněte zase žít

Než začnete nový vztah po rozvodu, vyčistěte svou mysl a zapomeňte na staré křivdy. Odpusťte sobě i svému bývalému partnerovi či partnerce a smiřte se s tím, že od teď budete žít každý svůj život. Pokud nevíte jak na to, navštivte vztahovou koučku.

Potkávejte nové lidi

Neseďte doma a neutápějte se v sebelítosti. Rozhoďte sítě mezi známými, vyzkoušejte nové volnočasové aktivity nebo seznamku. Důležité je trávit čas mezi lidmi a potkávat nové tváře. Možná chvilku potrvá, než to s někým zajiskří, ale noví přátelé také nejsou k zahození.

Jsem rozvedená(ý). No a co?

Netrapte se výčitkami a zapomeňte na nálepku rozvedený muž a rozvedená žena, nebo dokonce rozvedená matka. Žijeme ve 21. století a mít za sebou nevydařené manželství není stigma. Rozvedené ženy a rozvedení muži mají stejnou šanci na seznámení jako svobodní a bezdětní. Stačí jen vědět, kde hledat. Jak se balí rozvedení muži a ženy?

Seznamka pro rozvedené

Nevadilo by vám začít vztah s rozvedeným mužem nebo ženou? Vyzkoušejte seznamky pro rozvedené. Prokousat se inzeráty „rozvedená hledá muže/rozvedený hledá ženu” může být nuda. Pokud neradi ztrácíte čas a trpělivost, navštivte raději seznamovací večer neboli speed dating. V jeden okamžik potkáte hned několik mužů a žen, kteří prošli rozvodem nebo zůstali s dětmi sami.

Speciálních seznamek pro rozvedené, kde to neskončí jen vypsaným inzerátem, na který se vám nikdo neozve, není moc. Zkuste naši Seznamku pro ty, kterým sice nevyšlo první manželství, ale díky tomu vědí, co od života chtějí.

Potkejte se naživo a nechte přeskočit jiskru.

Tipy a rady pro rozvedené muže a ženy

  • Vztahy rozvedených potřebují čas. Novou lásku začněte hledat až ve chvíli, kdy získáte zpět ztracenou sebedůvěru a chuť do života.
  • Nezatěžujte nově vznikající vztah minulostí. Nevytahujte na prvních schůzkách staré příhody ani se nezmiňujte o tom, jak byl(a) nepořádná(ý), anebo jak vás podváděl(a). Raději myslete na to, co všechno se svou novou známostí můžete prožít a kam si příště vyrazíte.
  • Buďte upřímní. Netajte, že jste rozvedení, nebo že máte děti. Pravda jednou vyjde najevo a mohla by vaši novou lásku nepříjemně zaskočit.
  • Svůj nový objev představte dětem až ve chvíli, kdy jste si jistí, že má vztah budoucnost. Když se doma každou chvíli objeví nový strýček nebo teta, děti jsou zmatené a cítí se nejisté. Určitě je nechcete ranit a riskovat, že vaše budoucí vztahy začnou bojkotovat.
Autor: Jakub Žwak