Jak se chovat na prvním rande

Rady a tipy na seznámení

Potkali jste někoho, kdo se vám líbí, a brzy spolu půjdete na rande. Možná jste nervózní a bojíte se, abyste něco nepokazili. Nenechte si zkazit radost obavami. Poradíme vám, jak si první rande užít a jak se vyhnout zbytečným chybám.

Na první schůzce jde o všechno. Možná před sebou máte setkání s životní láskou, možná jen pouhou epizodu, na kterou brzy zapomenete. Jistě vám ale hlavou víří spousta otázek. Jak se chovat a co na sebe prozradit? Co naopak neříkat a kde první rande naplánovat?

Volba místa – kam na první rande?

Měli byste zvolit příjemné místo, kde se budete dobře slyšet a nebudete příliš rušeni. Pokud máte oblíbený podnik, ať už je to cukrárna nebo kavárna, zamiřte tam. Místo, které znáte, vám přidá na jistotě. Pokud váháte mezi restaurací nebo kavárnou, volte raději kavárnu. Můžete se lépe soustředit a naslouchat svému protějšku, aniž byste museli řešit pravidla stolování či etiketu. Pokud přeci jen zvolíte restauraci, mějte na paměti jedno pravidlo dopustit se malého prohřešku proti etiketě je lepší, než přestat naslouchat potenciálnímu partnerovi. Váš protějšek by si to mohl vyložit tak, že vás nudí, anebo nemáte zájem.

Jak vést rozhovor – o čem mluvit a čemu se raději vyhnout?

Téma rozhovoru není tak důležité. Nejdůležitější je, jak se s vámi dotyčný cítí. Podle toho si udělá celkový dojem ze schůzky a rozhodne se, jestli se s vámi bude chtít ještě vidět. Během rozhovoru se vyvarujte hrubostem a vulgarismům. Nemluvte o svých bývalých partnerech, na první rande nepatří ani detaily a pikantnosti z vašeho soukromí. Nemluvte ani o svých nemocech či jiných strastech. Obecně platí, že byste si na první schůzce neměli na nic stěžovat. Negativisté nejsou moc v kurzu, nekažte si šance na další schůzku a snažte se myslet pozitivně. Vynechte z prvního rozhovoru také téma - rodiče a příbuzní, není důvod se o nich na první schůzce bavit. Nerozebíráme politiku, genderovou problematiku, náboženské otázky a další témata, která na prvním rande není vhodné otevírat. Jistě budou další příležitosti, kdy je probrat.

Čemu věnovat pozornost – dochvilnost a přirozenost především

Pokud vám na schůzce opravdu záleží, buďte dochvilní. Čekat 5 minut je normální, čekat 10 minut slušnost, 15 minut na pováženou. Pokud se váš protějšek neozve a zpoždění je větší než 15 minut, zachovejte si hrdost a pošlete zprávu, že déle čekat nemůžete. Neposílejte vulgární zprávy, nikdy nevíte, co za pozdním příchodem může být. Zachovejte si nadhled a klidnou hlavu.

Chovejte se přirozeně a na nic si nehrajte. Dříve nebo později by partner stejně zjistil, že je to jen dočasná póza.

Přijďte oblečení pohodlně, ale vždy čistě. Pěkné oblečení je nejen důkaz, že o sebe dbáte, ale také, že vám na druhém záleží.

Jak je to s polibkem a květinou na prvním rande – dát, nebo nedat?

První rande a polibek? Pánové, buďte pozorní a snažte se vytušit úmysl dámy. Pokud se k vám spontánně naklání a chce políbení na tvář, jistě by bylo nezdvořilé být odtažitý. Pokud vám podá jen ruku, netlačte na pilu. Nebojte, čas polibků přijde.

Jak je to s květinou? Na první schůzku nemusíte nosit puget, většinou se nenosí ani jednotlivá růže. Květinu si nechte na druhou nebo třetí schůzku. Proč se květina na první rande nedoporučuje? První rande je vzájemným oťukáváním. Některé ženy se dokonce mohou polekat, že to berete příliš vážně a máte velká očekávání. Když květinu přinesete po 3 letech vztahu, žena to ocení více než na první schůzce.

Na závěr pár tipů na první rande

Nikdy se neomlouvejte předčasně ze schůzky s tím, že na vás čekají kamarádi. To můžete udělat jen v případě, že svůj protějšek už nikdy vidět nechcete.

Při schůzce si ztlumte svůj telefon, ať vás nikdo neruší.

Nebuďte zbytečně nervózní. Jestli se opravdu jedná o člověka, se kterým si máte co říci, pár přešlapů vám odpustí. Chyby děláme všichni.

Pokud to přeci jen nevyjde, nebuďte smutní. Přijďte se seznámit na rychlé rande událost, kterou pořádáme pro všechny nezadané, kteří se chtějí vážně seznámit. Vyberte si termín, nebo si jen přečtěte zkušenosti těch, kteří už na rande byli a poslali nám svoje bezprostřední dojmy.

Autor: Seznamovací večer