Nejčastější chyby na prvním rande

Rady a tipy na seznámení

Absolvovali jste několik rande a stále se vám nedaří potkat toho pravého nebo tu pravou? Přečtěte si seznam nejčastějších chyb, kterých se dopouštíme na rande. Jestli chcete, aby nezůstalo jen u prvního nebo druhého rande, ale aby vaše schůzky pokračovaly, čtěte dále.

Nic nepředstírejte. Buďte tím, kým doopravdy jste. Tato rada se týká oblékání, výběru místa schůzky i vaší konverzace. Dámy, pokud jste zvyklé nosit celý rok sportovní obuv, neberte si na první rande boty na vysokém podpatku. Pánové, pokud oblek vytáhnete akorát na svatbu nebo pohřeb, neberte si ho ani na první rande. Na první schůzce se musíte cítit sami sebou. Na tom nic nemění fakt, že oblečení by mělo být vždy čisté neseprané, boty, pásek, kabelka bez známek opotřebení. Člověk se může obléknout elegantně i sportovněji, podle toho, jak je zvyklý, vždy vkusně a čistě.

rychle_rande
Monolog je špatně, dialog správně

Na první schůzku jdete, abyste se vzájemně poznali. Je to takové oťukání, jestli přeskočí jiskra. Dejte partnerovi prostor, aby konverzace byla vyvážená. První rande není o množství informací, které o sobě sdělíte, je to o tom, jestli si partner ze setkání odnese příjemný dojem a bude se s Vámi chtít zase vidět.
Když už jsme u rozhovoru, je na místě zmínit, že některých témat byste se měli vyvarovat. Tady je seznam toho, o čem nehovořit na první schůzce:
- vaši EX,
- příliš osobní věci, jako rodinný chorobopis,
- nezmiňujte ani vaše největší trapasy, přesto, že si myslíte, jak jsou vtipné,
- vyhněte se příliš dlouhé konverzaci o počasí,
- nesnažte se vychloubat.

Rozhovor veďte v pozitivní tónu, nepřišli jste si na první rande druhému postěžovat, ale příjemně se bavit. Chvíli hovořte a chvíli poslouchejte, konverzace by měla být vyvážená 50 na 50.

 

Pokud jdete na schůzku s tím, že to asi stejně nevyjde, tak to s největší pravděpodobností opravdu nevyjde. Jedna skupina lidí je předpojatých vůči sobě a namlouvají si, že pro partnera nebudou dostatečně dobří. Pamatujte, pokud si s vámi dotyčný schůzku domluvil, něčím jste ho zaujali. Pokud by na schůzku jít nechtěl, zůstal by doma. Druhá skupina lidí je předpojatých vůči druhé osobě a už před schůzkou mají v hlavě, že se jim partner nebude líbit, nebo že si nebudou mít o čem povídat. Na schůzku bychom měli chodit s pozitivním očekáváním.
Udržujte oční kontakt
Oční kontakt Vám prozradí, jak to s Vámi druhý myslí. Partner by se Vám měl dívat zpříma do očí, ne stále samozřejmě, ale pokud se baví pozorováním ostatních, nebo neustále pohledem uhýbá, něco je špatně.


Pozor na alkohol

Jedna sklenička, další a pak ještě jedna...To rozhodně není dobrý způsob na uklidnění nervozity před prvním schůzkou. Někteří věří na zázračné účinky alkoholu, po kterém jsou více zábavní a mají vyšší sebevědomí. V očích toho druhého se však zračí něco úplně jiného, protože nic nedokáže odradit více než opilý člověk s obtěžujícími řečmi.

Nepřehánějte to s dotyky

Zatímco někteří lidé mají obecně s dotyky problémy, jiní naopak položením ruky na paži partnera vyjadřují své porozumění a souznění s tím druhým. Na první schůzce to s dotyky rukou však nepřehánějte, neboť ne každému to může být příjemné.
Nejdůležitější rada na závěr, snažte se usmívat. Úsměv je magická zbraň, tak ji neváhejte použít.

 

Autor: Seznamovací večer