Jak se obléknout na první schůzku?

Rady a tipy na seznámení

Svým vzhledem a svým vystupováním prozrazujete druhému člověku informace o své osobnosti, zaměstnání, názorech, vkusu a náladě. První dojem vzniká za pouhých 30 sekund!

Víte, že svým vzhledem, péčí o sebe a svým vystupováním prozrazujete druhému člověku informace o své osobnosti, zaměstnání, názorech, vkusu a náladě? První dojem, máte možnost udělat jen jednou. Vzniká za pouhých 30 vteřin! Správná osobní image vám přinese příležitosti k seznámení, je tzv. „vstupenkou" mezi lidi. Dá vám pocit sebejistoty a sebevědomí, které vyjadřujete svým chováním i vzhledem.

Poradíme vám, jak se vhodně obléknout na první schůzku, abyste vytvořili dojem takový, jaký si přejete

Je dobré vědět o rozdílech ve vnímání mužů a žen. Ženy vnímají detaily a všímají si u mužů, nejen jejich postavy, ale dají hlavně na upravený zevnějšek a vaši energii. Muži na ženách hodnotí atraktivitu, celkový vjem z jejich postavy a teprve pak je žena zaujme.

Dbejte na vhodnost. Zeptejte se sami sebe při výběru oblečení před šatníkem, k jaké příležitosti je vaše oblečení určeno? Oblečte se tak, jak vám je příjemné, abyste se po celou dobu schůzky cítili přirozeně a sami sebou. Ale zároveň, aby vám to slušelo. Vyvarujte se příliš zářivých barev a výrazných nápadných kusů oblečení, které přitahují pozornost. Příjemné barvy k obličeji jsou smetanová, modrá, odstíny tlumená růžové, odstíny béžové, vínová červená. Vše bez výrazných vzorů. Doplněné o neutrální šedou či tmavou modrou ve svrchním kusu oděvu. Bílé a černé se spíše vyvarujte, pokud to není vyloženě váš jedinečný barevný styl.

Pánové, nejde o to, být oblečen podle poslední módy. Zaměřte se především na:

a) Vaše vlasy, měly by být upravené a u krátkých vlasů by měl být sestřih nejdéle měsíc starý.
b) Vaše ruce, které by měly být čisté se zastřižené nehty, příjemnými na dotek.
c) Sledujte detaily v oblečení. Límeček i rukávy by měly být čisté, opasek a obuv bez známek opotřebování. Obuv je velice důležitá. Dbejte na to, aby byla vyčištěná, a neodřená.
Všechny tyto detaily přispívají k dobrému pocitu, který z vás protějšek bude mít.


Ženy

Muži mají rády atraktivní, a přitom přirozené ženy

 • Váš účes by měl být co nejpřirozenější, tak jak se cítíte nejlépe. Líčení by mělo být decentní. Více zvýrazněte jen tu část, kterou máte atraktivnější buď oči nebo rty, nikdy ne obojí. Avšak stále se držte raději decentních odstínů barev. Pokud nenosíte výrazné rty běžně, na první schůzku to také nedělejte.
 • Vaše nehty mějte upravené. Pokud máte ráda výrazné barvy, uvědomte si, že kratší nehty s výraznými barvami vypadají lépe.
 • Dekolt a délka sukně. Pamatujte, že méně je více. Pokud necháte muži prostor pro fantazii, bude to mít výrazně lepší efekt na jeho zájem, než pokud vše odhalíte ihned. Buďte rafinované a elegantní. Délka sukně by měla být nejkratší deset centimetrů nad koleno. Volte raději tmavší punčocháče než tělových barev. A to hlavně v zimním období.
 • Obuv, raději přijďte v obuvi, která má kulaté špičky a menší podpatky. Vše vypadá pak příliš tvrdě a můžete tím váš protějšek odradit.
 • Vsaďte na vaši přirozenost, na milý úsměv. A aby se mohla projevit, musíte se cítit dobře.

Dopřejte si, abyste nemusela myslet v průběhu schůzky na to, jestli jsem dobře oblečena. Ubezpečuji vás, že muži až tak nevnímají detaily, ale vaši celkovou pohodu. Takže se netrapte zbytečně před skříní a dejte na svůj dobrý pocit a vyberte oblečení, ve kterém se budete cítit sama sebou.

Vhodné oblečení na schůzku:

Muži

Ženy mají rády upravené muže.

 • Košile vypadá vždy mužněji a atraktivněji než tričko.
 • "V" výstřih u svetrů je opticky vhodnější, zvětší vám ramena.
 • Límeček vám prodlužuje krk.
 • Zastrčená košile do kalhot je slušností.
 • Sako přispívá k dojmu, že si druhého vážíte.
 • Rukávy mějte vždy dlouhé, pouze je vyhrňte, až k loktům.
 • Kalhoty mějte dlouhé, spíše tmavých barev, džíny raději netrhané a neošoupané.
 • Délka kalhot by měla být vždy maximálně 1 centimetr nad patu, delší nohavice jsou špatně.
 • Obuv volte raději uzavřenou, tmavou a vsaďte na eleganci než na sportovní styl.

 

Ženy
 • Dekolt volte tak, ať vám není vidět žlábek mezi prsy.
 • Raději zakryjte ramena.
 • Neodhalujte břicho ani část zad nad kalhotami, všímejte si délky svršku, když si sednete.
 • Délku sukně mějte, když se posadíte, maximálně 10 centimetrů nad koleno.
 • Volte raději střihy, které neobepínají vaše nohy, budete se cítit pohodlně.
 • Volte raději tmavší kalhoty, světlejší vršek, budete automaticky přitahovat pozornost k obličeji a celkový dojem bude působit elegantněji.
 • Volte si takové barvy, které váš obličej rozzáří. Ideálně tóny v tlumené růžové. Modrá barva zvýrazní vaše modré oči.
 • Boty si vybírejte pohodlné a tmavších tónů bez příliš vysokých podpatků.

 

Vaše image je vaší součástí

Zcela nevhodné je přijít na plánovanou schůzku v oblečení určené k jiné příležitosti, tzn. ve sportovním, či příliš formálním bussines oblečení.
Dejte si péči s přípravou, muži dejte tomu trochu více a ženy zas trochu méně. Dáváte svým celým vzhledem najevo kým jste, proto neponechejte váš vzhled na náhodě. Podívejte se na sebe očima kamaráda, svého blízkého a zeptejte se ho, jak na něj působíte. Vaše image je vaší součástí, 80 % informací vnímáme očima. Dejte druhým příležitost, aby vás chtěli poznat.
Přeji vám úspěšné seznamování, zábavu a příjemné zážitky. Hezký a slušivý vzhled vám mohou pomoci se cítit sebejistě a zvýšit vaše šance na seznámení.
A pokud chcete, aby vám někdo poradil s vaší image osobně, ráda vám ukážu jak na to.

Text a fotografie připravila pro Seznamovací večer osobní stylistka Lenka Zelenohorská.

Ti, kteří by chtěli s oblékáním poradit, se mohou na paní Zelenohorskou obrátit na emailu: stylistka@lenkazelenohorska.cz.

 

Seznamovací večer jak se obléknout

Outfil je součástí vaší image

jak se obléknout jak se obléknout

Vhodné oblečení podpoří vaše sebevědomí

seznamovací večer jak se obléknout

Oblečte se pohodně a přitom vkusně

 

Autor: Seznamovací večer