V jakém stavu je Váš partnerský vztah?

Láska a vztahy

Napoví Vám oční kontakt.

Říká se, že oči jsou zrcadlem duše a že jeden pohled někdy vydá za tisíce slov. Pokud jste neupřímní, něco skrýváte nebo tajíte, pak je těžké druhému hledět zpříma do očí.

Asi všichni souhlasně přikývnete, že komunikace je základem každého vztahu, o to více toho partnerského. Postupem času se komunikace ve vztahu omezuje. Zprvu bohatá verbální i neverbální konverzace plná gest, pohlazení, úsměvů a košatých vět se zjednodušuje. U partnerů, kde se komunikace dostala do slepé uličky převládá už stav, kdy na sebe navzájem „štěkají" a v této fázi blížící se animálnímu rozměru, se již těžko dá hovořit o partnerské konverzaci.

Pokud máte pocit, že Vaše komunikace uvadá, zkuste ji oživit. Máme pro Vás tip, jak to udělat.

Každý pár by měl věnovat dostatečnou pozornost vzájemnému očnímu kontaktu. Dlouhý zamilovaný pohled je něco velmi intimního a krásného. Je to něco, co upevňuje vztah a blízkost s partnerem. Zkuste si sednout naproti sobě a chvíli se na sebe dívat beze slov. Přemýšlejte při tom, co všechno máte na Vašem partnerovi rádi. Pokud to vydržíte aspoň 3 minuty, je to v pořádku. Pokud ne, měli byste takové cvičení opakovat častěji, než se Vám vrátí zamilovaný pohled, který jste již zapomněli.

Pro ty, co jsou právě nezadaní máme také tip. Až budete mít cestu autobusem, tramvají nebo jen budete zrovna stát na zastávce, až budete sedět v kavárně nebo si v kantýně bude dávat oběd, zkuste svůj mobilní telefon zandat až na dno Vaší tašky a rozhlédnout se kolem sebe otevřenýma očima. Třeba právě u Vás stojí někdo, s kým se můžete dát do řeči. Nechte do sebe vstoupit pohled druhého, jen tak se dokážete otevřít nové lásce.


#seznamovacivecer #speed-dating #rande #seznameni
#jaknarande #seznamovacikancelar #seznamka

Autor: Seznamovací večer