Pravidlo č. 1: Nebraňte nové lásce vstoupit

Láska a vztahy

Jste skutečně připraveni na nový vztah? Čeho je třeba se ve svém životě nejdříve zbavit?

I když jste si řekli, že za svým posledním vztahem uděláte tlustou čáru a půjdete dál, každý vztah ve Vás ještě dlouhou dobu doznívá. Vnitřně se nedokážete odpoutat a nechat vše za sebou. Navenek tím dáváte signál: „žádný další partner do mého života nepřijde".

Zamyslete se nad tím, co všechno byste museli u Vás doma změnit, než byste do svého bytu dokázali pozvat novou lásku? Máte doma fotografie, které byste raději sundali? Údaje v počítači, třeba starou korespondenci, kterou si z nostalgie schováváte? Nebo jiné osobní věci, jako vzpomínku na minulého partnera. Zkuste zavřít oči a projít si virtuálně Vaším bytem? Co všechno byste chtěli skrýt, aby Vám před novým partnerem nebylo trapně, nebo se vyhnuli otázkám, které by Vám nebyly příjemné?
Je čas, abyste si doma udělali pořádek a to staré, co se už nikdy nevrátí, vyhodili. Zbavíte se tak tíhy, kterou s sebou neustále vlečete a která říká, že na nový vztah ještě nejste připraveni. Udělejte to ještě dnes! Vytvoříte tak neviditelnou pozvánku pro novou lásku, kterou budete mít napsanou na čele. Změna se totiž odehraje přímo ve Vás. Pokud to budete odkládat, na nového partnera nebudete mít doma místo. Zkrátka se vedle Vás a Vaše minulé vzpomínky nevejde, nebo se mu aspoň vztah bude zdát stísněný a nebude se cítit dobře.
Stejně jako si uděláte pořádek ve svých věcech, je nutné udělat si pořádek ve svých stereotypech, vzpomínkách, návycích, které jste si vytvořil s minulým partnerem. Nesrovnávej prožitky a vzpomínky staré a nové. Je třeba otevřít srdce i mysl a být připraven na novou zkušenost. Nechte do svého života vstoupit novou lásku.

Autor: Seznamovací večer