Naučte se mít rádi sami sebe

Láska a vztahy

Zní to jako klišé a každý z nás se s tímto názorem pravděpodobně již setkal. Pojďme se podívat na to, jaké postoje sami k sobě můžeme upravit a zlepšit.

Zní to jako klišé a každý z nás se s tímto názorem pravděpodobně již setkal - mít rád sám sebe je základní krok k tomu, dokázat dávat lásku ostatním. Pojďme se podívat na to, jaké postoje sami k sobě můžeme upravit a zlepšit.

1. Přestaňte si věci vyčítat. Lepší je věci napravit, pokud to jde. Přílišná sebekritika a sebeobviňování nám škodí. Naopak zkuste se čas od času pochválit za to, co se Vám povede, i když to bude maličkost.

2. Buďte trpělivý a zůstaňte laskaví i ve vypjatých chvílích. (Jen si vzpomeňte jak jste netrpělivě popojížděli za slečnou v autě s nápisem Autoškola, která jela na padesátce pouze pětatřicet:)

3. Vytěsněte negativní myšlenky, ve vaší mysli pro ně není místo.

4. Přestaňte se kritizovat. Zapomeňte na myšlenky: jsem příliš pomalý, na tohle jsem moc tlustý, tohle je pro ty chytřejší, ne pro mne.

5. Pečujte o svou mysl stejně jako o své tělo. Je to ten nejdokonalejší instrument, který Vám byl dán. Ničím jste si ho nezasloužili, prostě jste ho jen dostali.

6. Naučte se říkat "díky" i za drobnosti, když je přehlížíte, připravujete sami sebe o radost!

Nebuďte zklamaní pokud Vám to nepůjde hned. Milovat se učíme celý život a vždy je prostor naučit se něco nového.

Autor: Seznamovací večer