Nejčastější chyby při seznamování

Rady a tipy na seznámení

Je před vámi první seznamovací večer, na kterém potkáte řadu zajímavých...

Nejčastější chyby při seznamování

Je před vámi první seznamovací večer, na kterém potkáte řadu zajímavých lidí a možná i svou pravou lásku. Je proto jasné, že chcete na toho druhého dobře zapůsobit a ideálně oslnit tak, že se do vás okamžitě zamiluje. Ale přílišná horlivost může také mnoho věcí pokazit. Připravili jsme pro vás nejčastější chyby, které lidé při seznamování dělají. S naší pomocí se jich můžete vyvarovat.

Příliš mnoho slov

Přílišná hovornost se překvapivě netýká pouze žen, ale také mnoha mužů. Pokud mezi ně patříte i vy a slova střílíte jako z kulometu, snažte se tomu na první schůzce vyhnout. Nic toho druhého totiž neodradí více, než když se vůbec nedostane ke slovu a vy vedete monolog. Někteří lidé také množstvím slov zakrývají trapné ticho, které může nastat, ale to se vám během pěti minut na seznamovacím večeru stát nemůže. Nezapomeňte proto na staré a moudré přísloví Mluviti stříbro, mlčeti zlato a dejte prostor i svému partnerovi.

Pozor na přemíru alkoholu

Jedna sklenička, další a pak ještě jedna…To rozhodně není dobrý způsob na uklidnění nervozity před prvním seznamovacím večerem. Obzvláště někteří muži věří na zázračné účinky alkoholu, po kterém jsou více zábavní a mají více sebevědomí. V očích toho druhého se však zračí něco úplně jiného, protože nic nedokáže odradit více než opilý člověk s obtěžujícími řečmi. Alkoholu se proto vyhněte.

Nepřehánějte to s dotyky

Zatímco někteří lidé mají obecně s dotyky problémy, jiní naopak položením ruky na paži partnera vyjadřují své porozumění a souznění s tím druhým. Tato vlastnost se týká především žen, i když ani u některých mužů není výjimkou. Na první schůzce to s dotyky rukou však nepřehánějte, neboť ne každému to může být příjemné, zvláště když jde vlastně o cizího člověka.

Vypněte si mobil

V dnešním moderním a rychlém světě se bez nejnovějších technologií neobejde nikdo. Neustále máme po ruce mobilní telefony, díky kterým můžeme vyřizovat i e-maily, komunikovat přes sociální síť apod neustále. Před seznamovacím večerem však mobil vypněte a během schůzky ho nevyndávejte z kapsy. Partner si jinak pomyslí, že vás asi nezajímá, co vám povídá, když při tom děláte něco na svém mobilu.

Přiměřené oblečení a příjemný vzhled

První dojem také hraje velkou roli. Pro seznamovací večer by mělo platit heslo střídmosti, proto volte oblečení odpovídající společenské situaci. Ženy by to neměly přehánět s výstřihem, minisukní a celkovou odhaleností, pozor by si měly dát i na výrazný parfém a přehnané líčení. Muži naopak zapomenou na oblečení na doma či sport a ze skříně vytáhnou alespoň košili. Tabu by měly být i sandále.

Vyhněte se uvedeným chybám, kterých se lidé při seznamovacím večeru dopouštějí, a prožijte krásný večer v příjemné atmosféře, při kterém můžete poznat svůj ideální protějšek. Od toho jsme tu pro Vás my, Seznamovací večer.

Autor: Seznamovací večer