Jak nenuceně konverzovat

Rady a tipy na seznámení

Každý z nás je před první schůzkou trochu nervózní. Napadají nás otázky typu: „Budu se tomu druhému líbit?“, „Co když ho hned první pohled odradí?“, „Co když pro toho druhého nebudu dostatečně přitažlivý(á), chytrý(á), zábavný(á)…“. Možná vás však překvapí, že ve skutečnosti nejvíce lidí při seznamování trápí to, zda si budou mít s potenciálním partnerem co říct a o čem mluvit. Přinášíme vám pár tipů, jak a o čem konverzovat, aby váš seznamovací večer proběhl úspěšně a vy se cítili příjemně.

Nejprve se krátce představte

Na seznamovacím večeru se potkáme s těmi lidmi, kteří se chtějí seznamovat. A stejně jako vás zajímá, kdo je ten druhý vlastně zač, obdobnou otázku si klade i člověk sedící naproti vám. Konverzaci je tak ideální začít několika větami o tom, kdo jste. Představte se a uveďte pár podstatných informací o vás a vašem životě.

Buďte upřímní a uvádějte jen pravdivé informace

Nejdůležitější pravidlo při seznamovacím večeru zní: Nepřikrášlete skutečnost! Uvádějte o sobě jen ty pravdivé, ale zároveň podstatné informace. Nezatajujte svůj pravý věk ani rodinný stav, stejně jako to, zda a kolik máte dětí. I když se vám může zdát, že při přikrášlení skutečnosti se vaše šance na seznámení zvyšuje, není to tak. Pravda totiž vždy vyjde najevo a není nic horšího, než když po několika dalších schůzkách vyjde najevo, že jste s někým jiným sezdaní a máte dvě děti.

Samochvála smrdí

I v případě, že máte dobře nastartovanou kariéru a ve své práci jste velmi úspěšní, není nutné tento fakt na první schůzce příliš zdůrazňovat. Sdělte samozřejmě svému partnerovi, jaké je vaše povolání, ale pokud mu budete dlouhé minuty vyprávět o tom, jak jste v práci nenahraditelní a co všechno máte na starost, můžete svého potenciálního partnera spíše odradit. Neboť proč se seznamovat s někým, kdo vlastně nemá kvůli své práci na vztah čas.

Co vás baví a co máte rádi

Nezapomeňte se také zmínit o svých koníčcích, o tom, co vás baví, těší a co rádi děláte ve svém volném čase. Jednak tím přirozeně nastartujete konverzaci, zvlášť pokud máte nějaký neobyčejný koníček, jednak můžete zjistit, že máte s partnerem podobné zájmy. Mluvte opět jen o tom, co je pravda, neboť pokud nebudete upřímní, může se vám stát, že v rámci „vašeho“ zájmu o vážnou hudbu bude několik dalších rande probíhat zásadně v koncertních místnostech, a vy si schůzku pak neužijete.

Vyhněte se počasí a politice

Naopak se vyhněte konverzaci o počasí. Všichni vědí, že je venku teplo/zima/prší/sněží apod., tak proč to ještě zmiňovat. Konverzací o počasí můžete vyvolat dojem, že si nemáte s partnerem o čem povídat, a hrozí, že u stolu nastane dusno. Stejně nevhodné je i téma politiky. Ač to pro vás osobně může být důležité, ne všichni váš názor na politiku sdílejí a proč riskovat, že se pohádáte s partnerem hned první večer, ještě kvůli politice.

Při dodržení těchto pár pravidel a námětů ke konverzaci proběhne váš první seznamovací večer jistě úspěšně. Snažte se být přirození a chovejte se tak, jací opravdu jste. Protože seznamovací večer není pracovní pohovor, naopak. Jde o příjemné posezení lidí, kteří mají zájem se navzájem více poznat. Držíme vám palce!

 

 

Autor: Seznamovací večer