Vysoké nároky na partnera mohou být překážkou nové známosti

Rady a tipy na seznámení

Je důležité vybírat si pečlivě svůj protějšek, ale my ženy bychom měly mít neustále na paměti, že pokud čekáme na prince na bílém koni, budeme ho zřejmě dlouho hledat.

Vybírejte, ale nepřeberte

Je důležité vybírat si pečlivě svůj protějšek, ale my ženy bychom měly mít neustále na paměti, že pokud čekáme na prince na bílém koni, budeme ho zřejmě dlouho hledat. Neboť nikdo není dokonalý, a pokud budeme u každého hledat chyby, byť jde často jen o maličkosti, může se stát, že jednoduše přebereme. To je ostatně největší problém chytrých, krásných a emancipovaných, ale svobodných žen současnosti: Nikdo nám není dost dobrý.

Co my samy svému protějšku nabízíme

Zároveň je třeba si uvědomovat, co vlastně my samy svému budoucímu partnerovi můžeme nabídnout. Pokud na něj máme přehnané požadavky, ale samy mu tolik nabídnout nemůžeme, není to vyrovnaný vztah.

Každý hodnotí toho druhého nejdříve podle prvního dojmu, tedy jak vypadáme i jak o sebe pečujeme. To, jaké máme vzdělání, zaměstnání či jak a kde žijeme, je až druhé v pořadí. Obzvláště ženy mají při seznamování sklony upřednostňovat prvotní dojem, tedy vzhled, chování i to, jak na ně muž zapůsobil. Je však třeba mít na paměti vždy i sebe sama. Proto je nejdůležitější začít u sebe a přehodnotit svůj dosavadní život, ale i přemýšlet o tom, co skutečně chceme a co považujeme u svého protějšku za to nejpodstatnější. Teprve pak můžeme přijmout partnera takového, jaký je.

Co od svého budoucího partnera očekáváme

Pokud jste se sebou a se svým životem spokojené a vyrovnané a nechcete na něm již nic radikálního měnit, uvažujte o tom, koho vlastně hledáte. Jaký by měl váš budoucí partner být, co od něho očekáváte a především to, jaký typ vztahu hledáte. Chcete partnera pro život, nebo spíše toužíte po kamarádovi? Hledáte někoho na občasné potěšení či partnera na sport?

Je důležité přemýšlet nad tím a specifikovat, co chceme a očekáváme, neboť pokud to samy nevíme, může se nám stát, že se o nás začnou zajímat lidé, o které vlastně nestojíme.

Autor: Seznamovací večer